Piimandusmuuseum toob muuseumi ja võiteo koolidesse kätte | Muuseumid

2268198hbeect24

Tere tulemast Piimandusmuuseumi, kus ajalugu ja traditsioon kohtuvad kaasaegsete võtete ja innovatsiooniga! Meie muuseum toob külastajateni põneva kogemuse piimanduse ajaloost ning traditsioonidest Eestis. Lisaks sellele pakume ka võiteo koolitusprogrammi, et tuua muuseumi elav ja interaktiivne kogemus ka koolidesse üle Eesti. Oleme põnevil sellest, et saame tutvustada noortele põlvkondadele meie rikkalikku kultuuripärandit ja anda neile väärtuslikku teadmist selle olulise tööstusharu kohta. Ootame teid avastama ja õppima koos meiega!

Aasta muuseumiauhindade ehk Muuseumirottide jagamisel pälvis Eesti piimandusmuuseum aasta muuseumihariduse edendaja tiitli. Muuseum tuleb koolidesse ise kohale, pakkudes haridusprogramme vastavalt sihtrühmale.

Eesti piimandusmuuseum asub Järvamaal Imavere külas. “Alati kõik siia meie juurde ei jõua ja siis me mõtlesime, kuidas me saaksime ise oma külastajatele lähemale minna. Ja kellest muust ikka võiks alustada kui väikestest lastest,” rääkis muuseumi juhatuse liige Anneli Siimussaar. “Mõtlesimegi, et teeme sellise programmi “Kutsu muuseum külla”, mis sisaldaks erinevaid tegevusi vastavalt erinevatele vanuserühmadele, kus räägitakse Eesti piimanduse aja- ja edulugu. Me propageerime ka väga Eesti piimatoodete tarbimist. Kuhu meid ka külla kutsutakse, sinna me tuleme,” kinnitas Siimussaar.

Programmi lastepärasemaks tegemiseks kasutatakse erinevaid mänge, kuid ka muusikat ja pillimängu. “Lapsed saavad ka ise käed külge panna. See või- või jäätiseteo eduelamuse efekt on pärast hästi vahva,” sõnas muuseumijuht.

Programme pakutakse nii eesti kui ka vene keeles. “Venekeelse programmi puhul oleme võtnud eesmärgiks teha keelekümblust: mingi osa on eestikeelne, mingi osa venekeelne ja kasutame hästi palju erinevaid eestikeelseid sõnu, et lapsed rohkem praktiseeriks ka keelt.”

“Me arvestame ka erinevate õppeprogrammidega. Oleme põhi- ja alushariduse programme vaadanud ja proovinudki oma haridusprogrammi selliselt üles ehitada, et see sobiks ka nendele vanusegruppidele,” sõnas Siimussaar. Lisaks arvestatakse ka erivajaduste ja muude asjaoludega. “Meie programmid on täpselt vastavalt sellele, kuidas on sihtrühma vajadus. Meie jaoks on oluline, et programm toetab igakülgselt nii lapse kui täiskasvanu tegutsemise aktiivsust ja just selle eduelamuse kogemust,” kinnitas Siimussaar.

Loe rohkem:  Ringhäälingumuuseum uuendas Eesti teleajaloo püsinäitust | Muuseumid

Kokkuvõttes võib öelda, et Piimandusmuuseum on oluline osa Eesti pärandist ja kultuurist ning selle väljatoomine koolidesse on suurepärane viis õpilastele tutvustada piima- ja võitööstuse ajalugu ning tähtsust meie ühiskonnas. Muuseumi interaktiivne ja kaasahaarav lähenemine annab õpilastele võimaluse õppida praktilisi oskusi ning paremat arusaamist piimandusmaailmast. See initsiatiiv võimaldab õpilastel kogeda ajaloolist pärandit läbi praktilise tegevuse, mis omakorda aitab säilitada ja edastada olulist teadmist järgmistele põlvkondadele. Piimandusmuuseumiga koolides tutvustamine annab suurepärase võimaluse avastada ja hinnata meie piimatööstuse tähtsust meie igapäevaelus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga