Asutatava sihtasutuse Eesti Arhitektuurimuuseum juhiks saab Karen Jagodin | Muuseumid

646504ha7c2t24

Tere tulemast Eesti Arhitektuurimuuseumi! Oleme uhked teatada, et meie uueks juhiks saab asutaja ja arhitektuuriekspert Karen Jagodin. Tema kirg arhitektuuriloo ja Eesti kultuuripärandi vastu muudab ta ideaalseks kandidaadiks meie muuseumi juhtimiseks. Jagodinil on rikkalik kogemus muuseumivaldkonnas ning ta on pühendunud tuua meie külastajateni põnevaid ja harivaid näitusi ning üritusi. Loodame, et koos Kareniga saame avardada arhitektuuri mõistmist ja süvendada armastust Eesti ehitusliku ajaloo vastu. Tervitame teid avasüli meie muuseumisse!

Märtsikuus asutatava sihtasutuse Eesti Arhitektuurimuuseum juhatuse liikmeks valiti senine okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu tegevdirektor ja juhatuse liige Karen Jagodin. Jagodin alustab tööd 1. juunil.

“Karen Jagodinil on väärtuslik kogemus muuseumitööst ja arhitektuurivaldkonnast ning tugev nägemus muuseumi tegevusvälja laiendamise osas, seda näiteks arhitektuuriorganisatsioonide ja teiste partneritega koostöö tegemisel. Tervitame tihedas konkursis valitud uut juhti ning oleme tänulikud Triin Ojarile, kes on viimase kümne aasta jooksul viinud muuseumi taseme väga kõrgele,” rääkis ministeeriumi nõunik kultuuriväärtuste asekantsleri ülesannetes Märt Volmer.

“Arhitektuurimuuseumil on suur potentsiaal kõnetada laiemat publikut ning kujuneda sisearhitektuuri, arhitektuuri, linnaplaneerimise ning maastikuarhitektuuri laiemaks valdkondlikuks mõtestajaks ja eestvedajaks. Pean arhitektuurimuuseumi näituste taset väga kõrgeks ja loodan, et saan professionaalse meeskonna tegevusi laiendada suuremat valdkondlikku mõju omavaks,” ütles Karen Jagodin. 

Jagodin on okupatsioonide ja vabaduse muuseumit Vabamu juhtinud alates 2022. aastast, tegutsedes enne seda ka muuseumi strateegiajuhina. Samuti on Jagodin töötanud Eesti Meremuuseumis, kus muuhulgas oli Paksu Margareeta uue püsiekspositsiooni projektijuht, ning ka Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Arhitektuuriajaloolasena on Jagodin olnud mitme arhitektuuri- ja sisearhitektuuriteemalise raamatu autor ja näituse kuraator, erialase inglise keele kursuse õppejõud Eesti Kunstiakadeemias ning ajakirja “Eramu ja korter” peatoimetaja ja Klassikaraadio kunstisaate Kunst.er saatejuht. Tal on magistrikraad arhitektuuriajaloos Londoni ülikooli kolledži Bartletti arhitektuurikoolist ning bakalaureusekraad kunstiteaduses Eesti Kunstiakadeemiast. 

Loe rohkem:  Muuseumide kiirendist jagati üle 900 000 euro jagu toetuseid | Muuseumid

Neljapäeval andis valitsus kultuuriministrile volituse SA Eesti Arhitektuurimuuseum ning SA Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum asutamiseks, mis seni toimisid riigiasutustena. SA Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum juhatuse liikme konkurss veel kestab. Mõlema sihtasutuse juhatuse liikmete volituste tähtaeg on kuni viis aastat. 

Lõpetuseks võib öelda, et Eesti Arhitektuurimuuseumi uus juht Karen Jagodin toob kaasa värsked ideed ja perspektiivid, mis aitavad muuseumil jätkuvalt edukalt edasi liikuda. Tema kirg arhitektuuri ja kultuuri vastu loob kindlasti olulisi võimalusi uute näituste ja programmide loomiseks, mis köidavad nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi külastajaid. Eesti arhitektuuripärand on unikaalne ja väärib tähelepanu ning Karen Jagodin on kindlasti õige inimene juhtima Eesti Arhitektuurimuuseumi selles põnevas etapis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga