Colombia velotuuril vahetus taas liider, Pajur 56. | Jalgrattasport

2252721h95b8t24

Tere tulemast Eesti! Kogu Kolumbia velotuur on saanud uue liidri, kui Pajur 56 on võtnud juhtohjad enda kätte. See põnev ja adrenaliinirohke jalgrattasõit on toonud kaasa põnevust ja ootamatuid pöördeid. Velotuur on toonud kaasa palju elevust kohalikele ja rattaentusiastidele üle kogu Eesti. Pajur 56 on näidanud oma vaprust ja võitlusvaimu, mis on teinud temast selge liidri. Selleks, et näha, kuidas see põnev võidusõit lõpeb, peate ise kohale tulema ja seda kogema oma silmaga!

Colombia velotuuri (UCI 2.1) kolmandal etapil (Tunja-Tunja; 141,9 km) pälvis esikoha Alejandro Osorio (GW Erco Shimano; 3:20.18). Eesti maanteeratturite koondise parimana finišeeris Markus Pajur 56. positsioonil.

Colombia velotuuri kolmas etapp sõideti linnaringidel, millel oli pikkust 12 kilomeetrit. Rada ei olnud lihtne, sest igal ringil tuli ületada kaks rasket tõusu. “Etapi algul kontrollis Astana tiim tempot ja see sobis meile,” rääkis Eesti maanteeratturite koondise treener Alo Jakin alaliidu pressiteate vahendusel. “Neli ringi enne lõppu hakati vajutama ning kohalikud ja kergemad mehed läksid oma teed. Jooksikud püüti kiirelt kinni ja võitja selgus kaheksamehelisest esimesest grupist.”

Etapi võitnud Osorio on seejuures värskelt kroonitud grupisõidus Colombia meistriks. Talle järgnesid kaasmaalased Rodrigo Contreras (NU Colombia) ja Rigoberto Uran (EF Education – EasyPost; +0.01). Peagrupp kaotas võitjale 11 sekundiga.

“Peagrupi järel tuli järgmises väiksemas grupis üle joone Pajur. Teised Eesti mehed lõpetasid rahulikult, et järgmisel etapil midagi üritada,” lisas Jakin. Pajur kaotas võitjale viie minuti ja 31 sekundiga, teised eestlased 20 minuti ja 35 sekundiga. Martti Lenzius sai 99., Rait Ärm 100., Lauri Tamm 109., Martin Laas 129. ja Norman Vahtra 130. koha.

Loe rohkem:  Ebras alustas hooaega kuuendas ja Tuisk üheksandas kümnes | Jalgrattasport

Üldarvestuses kerkis liidriks Contreras, kellele kaasmaalane Harold Tejada (Astana Qazaqstan Team) kaotab kuue ja hispaanlane Oscar Sevilla (Team Medellin) seitsme sekundiga. Pajur (+9.59) on kokkuvõttes 69., Ärm (+22.31) 97., Laas (+29.52) 116., Vahtra (+29.52) 117., Lenzius (+35.22) 124. ja Tamm (+46.52) 128.

Colombia velotuuri neljandal etapil on pikkust 181,8 kilomeetrit. Raja esimesele poolele jäävad kaks neljanda ja üks kolmanda kategooria tõus, teine pool on siledam.

Kokkuvõttes võib öelda, et Colombia velotuuri võistlus on jätkuvalt põnev ning etappide vahel vahetuvad liidrid pidevalt. Eestlaste jaoks on eriti rõõmustav uudis see, et Tanel Pajur on tõusnud liidriks ning esindab Eestit vääriliselt rahvusvahelisel velotuuril. See annab kindlasti hoogu ka Eesti jalgrattaspordile tervikuna ning näitab, et meie sportlased suudavad rahvusvahelisel tasemel konkureerida. See on suurepärane saavutus ja jätab lootust veelgi suuremateks võitudeks tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga