Ebras lõpetas Hispaanias 77. kohal: eesmärk oli tiimitööd harjutada | Jalgrattasport

1587664h0de6t24

Tere tulemast Eestisse! Meil on rõõm teile tutvustada Hispaania võistlusest Ebras, kus meie ratsutaja lõpetas 77. kohal. Kuigi tulemus võib tunduda tagasihoidlik, oli meie eesmärk siiski harjutada tiimitööd ja meeskonnatööd. Meie rattur andis endast parima ning näitas suurepärast meeskonnatööd, mis ongi meie peamine fookus. Loodame teid näha meie tulevastel võistlustel, kus meie tiim näitab veelgi paremaid tulemusi! Teretulemast kogema Eesti jalgrattasporti!

Hispaanias kuuendat korda sõidetud Vuelta CV Feminas ühepäevasõidul (UCI 1.1; 93 km) pälvis soolovõidu prantslanna Cedrine Kerbaol (Ceratizit-WNT Pro Cycling Team; 2:24.17). Eesti naisratturitest sai Elisabeth Ebras (UAE Development Team) 77. koha, Aidi Gerde Tuisk (Team Coop-Repsol) tulemust kirja ei saanud.

22-aastane Kerbaol pälvis 9,5-kilomeetrise soolosõidu järel esikoha ajaga 2:24.17, vahendab EJL.ee. Neli sekundit hiljem finišeerisid hollandlanna Marit Raaijmakers (Human Powered Health), Ebrase tiimikaaslane Federica Damiana Piergiovanni ja kanadalanna Olivia Baril (Movistar Team). Ebras kaotas võitjale 11 minuti ja 19 sekundiga.

“Tegemist oli treeninglaagri viimase sõiduga, mille põhieesmärk oli jällegi lihtsalt tiimitööd harjutada. Proovisime enne tõusu kedagi eest ära saada, kuid see meil ei õnnestunud,” rääkis Ebras võistluse järel. “Teiseks ülesandeks oli ronijad teisele tõusule esimesena saada, kuna rada oli enne seda üpriski tehniline. Tõmbasin viimased kilomeetrid enne tõusu liidri ette ja läksin seejärel omas tempos lõpuni. Ise oleks natuke kiiremini tahtnud tõusust üles saada, aga tiim oli üldiselt minuga rahul. Lõpuks saimegi juba kätte hooaja esimese poodiumikoha.”

Võistluse lõpetas 79 naisratturit.

Eesti jalgrattur Tanel Ebras lõpetas Hispaanias toimunud võidusõidu 77. kohal, kuid tema sõnul oligi eesmärk pigem tiimitööd harjutada kui individuaalselt esineda. Kuigi tulemus võinuks olla parem, on oluline, et meeskond suutis omavahel hästi koostööd teha ja kogemust täiendada. Ebras tunnustas tiimikaaslasi ja kinnitas, et järgmistel võistlustel on nad paremini valmistunud. See on oluline samm nende arengus ning annab lootust tulevastele võistlustele.

Loe rohkem:  Mihkels alustas Pariis - Nice'i velotuuri viienda kohaga | Jalgrattasport