Nädalavahetuse ilm on veel külm, edaspidi läheb soojemaks | ilm

2181652h0beat24

Tere tulemast Eestisse! Nädalavahetuse ilm on veel külm, kuid õnneks on soojemad päevad kohe-kohe saabumas. Eesti ilm võib olla ettearvamatu, kuid see pakub alati põnevust ja mitmekesisust. Külastajad saavad nautida kauneid talviseid maastikke ja osa võtta erinevatest talvistest tegevustest, samuti on võimalik nautida soojemaid ilmaolusid, kui päike hakkab järk-järgult selgemini paistma. Olen kindel, et teie reis Eestisse saab olema täis imelisi elamusi ja meeldejäävaid hetki. Nii et valmistuge nautima Eesti mitmekülgset ja muutuvat loodust!

Ööl vastu laupäeva jääb Eesti ilma kujundama külm kõrgrõhuala ning kraadid püsivad veel madalad. Läänemere lõunaosa kohal muutub aga mõjusamaks sinna ulatuv madalrõhuala kirdeserv. Kahe rõhkkonna vahel tekib surve, mis muudab ida- ja kirdetuule puhanguliseks ja sajud tihedamaks.

Öö vastu laupäeva tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega. Lääne-Eestis võib kohati sadada vähest lund ja paiguti on udu. Puhub valdavalt idakaare tuul 1 kuni 7, Lääne-Eestis 4 kuni 9, rannikul iiliti kuni 14 meetrit sekundis. Saartel on külma 6 kuni 10 kraadi, mandril 11 kuni 17, Põhja- ja Ida-Eestis 18 kuni 24 kraadi.

Hommikul sajab Lääne-Eestis veel vähest lund ja kohati on udu. Puhub endiselt mõõdukas idakaare tuul, rannikul puhanguti kuni 15 meetrit sekundis. Külmakraadid jäävad saartel vahemikku 6 kuni 10, mandril 11 kuni 17, Kirde-Eestis tuleb kuni 24 kraadi.

Laupäeva ennelõuna on sajuta, pärastlõunal võib Lääne- ja Lõuna-Eestis sadada kohati lund. Puhub idakaare tuul 2 kuni 8, puhanguti 12 meetrit sekundis, rannikul idatuul 5 kuni 10, puhanguti kuni 16 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -3 kuni -9, Kirde-Eestis kuni -13 kraadi.

Kui pühapäeva öösel langeb temperatuur veel -10 kuni -18 kraadini ning päeval on külma 2 kuni 7 kraadi, siis esmaspäev tuleb juba veidi soojem – öine keskmine on -5 kraadi, päevane 0 kraadi. Sajab lund ja lörtsi, saartel ja Lõuna-Eestis ka vihma. Teisipäeval läheb sadu juba kõikjal üle vihmaks ja päevased kraadid püsivad kõikjal plussis. Sarnane ilm tuleb ka kolmapäeval.

Loe rohkem:  Nädala esimene pool on sajuta, kolmapäevast läheb sombuseks | ilm

Kokkuvõtteks võib öelda, et nädalavahetuse ilm Eestis jääb veel külmaks, kuid prognooside kohaselt läheb edaspidi soojemaks. See tähendab, et kevad on lõpuks saabumas ja inimestel on võimalik nautida soojemaid temperatuure ning päikesepaistet. Seega tasub varuda kannatust ja oodata, sest ilmad hakkavad lõpuks soojemaks minema ning see toob kindlasti kaasa rohkem rõõmu ja energiat kõigile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga