Arst: Biden on terve ja kõlbulik presidendikohustusi täitma | Välismaa

2286456hf0bdt24

Eestis on rõõmustavaid uudiseid, sest Ameerika Ühendriikide president Joe Biden on kinnitatud terviseks ja kõlbulikuks ametisse jätkama. Arstid on andnud talle rohelise tule täitmaks presidendikohustusi täies mahus. See on oluline sündmus mitte ainult Ameerika rahvale, vaid kogu maailmale, sest stabiilsus USA juhtimises on oluline ka rahvusvahelisel areenil. Bideni tervislik seisund annab kindlustunde ja lootuse tuleviku suhtes, ning seda uudist võetakse vastu rõõmuga ka siin Eestis.

USA president Joe Biden tegi Walter Reedi haiglas läbi põhjaliku tervisekontrolli ning sai Valge Maja arstilt oma tervisliku seisundi kohta positiivse hinnangu.

Valge Maja avalikustas kolmapäeval presidendi arsti samasisulise ametliku avalduse.

“President Biden on terve, aktiivne ja elujõuline 81-aastane mees, kes sobib edukalt presidendi ülesandeid täitma,” kirjutas riigipea arst Kevin O’Connor

Tegemist oli Bideni viimase rutiinse kontrolliga Walter Reedi sõjaväehaiglas enne novembris toimuvaid presidendivalimisi.

Biden kommenteeris oma tervisekontrolli tulemusi ajakirjanikele juba enne O’Connori avalduse avalikustamist.

“Midagi ei erinenud eelmisest aastast. Kõik on korras. Nad ütlesid, et näen liiga noor välja, naljatas Biden ajakirjanikele, kes selle kohta küsisid.

Teiseks ametiajaks kandideeriv 81-aastane Biden on USA ajaloo vanim president.

Viimasel ajal on presidendivalimiste lähenedes korduvalt kahtluse alla seatud Bideni mälu ja otsustusvõime ning ka tema suutlikkus oma kohustusi täita.

Viimati pandi Bideni võimekuses kahtluse alla veebruari alguses, kui eriasjade prokurör avaldas oma ettekande Bideni valdusest leitud salastatud dokumentide kohta. Eriprokurör ei soovitanud Bideni vastu kriminaalsüüdistust esitada, kuid tõi raportis esile Bideni väidetavad mäluprobleemid.

Dokumentide käitlemist uurinud eriasjade prokurör Robert Hur märkis oma ettekandes, et vandekohtul oleks raske Bideni süüdi tunnistada. Raportis kirjeldati Bidenit kaastundliku ja heatahtliku, aga halva mäluga eaka mehena.

Loe rohkem:  Globaalne häire: Meta platvormid ei tööta | Välismaa

Bideni rivaal Donald Trump on sageli kirjeldanud Bidenit kui vana ja juba oma ametikohale kõlbmatut. Trump on praegu 77-aastane.

Kui Trump peaks presidendivalimised võitma, siis saaks temast ametiaja lõpus USA vanim president.

Möödunud aasta lõpus avaldas Trump oma arsti ametliku hinnangu, milles märgiti, et endise riigipea tervis on suurepärane.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et arstide hinnangul on Joe Biden tervislik ja piisavalt heas vormis, et täita USA presidendikohustusi. See annab kindlustunnet nii Bideni toetajatele kui ka kogu maailmale, et tema tervis ei ole takistuseks tema ametikohustuste täitmisel. Arstide positiivne hinnang peaks lõpetama spekulatsioonid ja kahtlused seoses Bideni tervisega ning laskma tal keskenduda olulistele otsustele ja väljakutsetele, mis ees seisavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga