Ärm sai Colombia velotuuri viimasel etapil 40. koha | Jalgrattasport

1552954h520ct24

Tere tulemast, spordisõbrad! Kolmanda Eesti ratturi, Rein Taaramäe, saavutus Colombia velotuuri viimasel etapil on väärt imetlemist. Ärm, nagu teda ka hüüavad, võitles end konkurentide seas kõrgele 40. kohale ning näitas tõelist tahtejõudu ja vaprust. See saavutus tõstab Eesti jalgrattasporti kõrgemale tasemele ning annab lootust tulevastele generatsioonidele. Taaramäe panus ja pühendumus on väärt tähelepanu ning inspireeriv eeskuju kõigile spordisõpradele üle maailma. Aitäh, Rein Taaramäe, et sa oled meie rahva uhkus!

Colombia velotuuri (UCI 2.1) finaaletapil (Sopo – Bogota; 138,7 km) võidutses kodupubliku rõõmuks Jhonatan Restrepo (3:06.24). Rait Ärm (Eesti maanteeratturite koondis) sai kirja 40. koha.

Restrepo edestas väikeses grupifinišis Ecuadori ratturit Richard Carapazi ja kaasmaalast Alejandro Osoriot (GW Erco Shimano). Ärm jõudis algul parimatega kaasa minna ja teenis ühe preemiasekundi, kuid finišis kaotas eestlane võitjale seitsme minuti ja kümne sekundiga. Martin Laas (+20.09) sai 91., Markus Pajur (+20.09) 95., Norman Vahtra (+20.09) 96. ja Martti Lenzius (+20.54) 107. koha. Lauri Tamm tundis end kehvasti ja tulemust kirja ei saanud.

“Tõusudel tõmmati grupp ribadeks. Rait jõudis algul esimestega kaasa minna, kuid laskumisel jäeti vahed sisse ja seejärel jäi ka Rait liidritest enne päeva otsustavat tõusu maha,” ütles Eesti maanteeratturite koondise treener Alo Jakin etapi järel.

Colombia velotuuri üldarvestuses pälvis esimese koha kohalik rattur Rodrigo Contreras (Nu Colombia), edestades olümpiavõitjat Carapazi kuue ja teist Equadori ratturit Jonathan Klever Caicedot (Petrolike) 26 sekundiga. Pajur (+58.34) oli kokkuvõttes 88., Ärm (+1:03.01) 91., Laas (+1:22.20) 107., Vahtra (+1:26.21) 113. ja Lenzius (+1:45.55) 123. Eesti maanteeratturite koondise parimaks tulemuseks oli Vahtra seitsmes koht neljandal etapil.

Kokkuvõttes oli Ärmil Colombia velotuuri viimasel etapil tagasihoidlik 40. koht. Kuigi tulemus polnud tema parim, oli see siiski oluline kogemus ja võimalus oma oskusi testida rahvusvahelisel tasemel. Eesti jalgrattasport on jätkuvalt tõusuteel ja meil on põhjust olla uhked oma sportlaste üle. Ärm on näidanud oma pühendumist ja võimekust ning kindlasti on tal edusammudeks palju potentsiaali. Loodame, et ta jätkab oma arengut ja teeb Eestit uhkeks tulevastel võistlustel.

Loe rohkem:  Tiimikaaslase võidule aidanud Mihkels sai Austraalias seitsmenda koha | Jalgrattasport