Galerii: Helen Takkini mängufilmi “Elu ja armastus” esilinastus | Film

2256921h675ft24

Tere tulemast Eesti! Täna õhtul toimub oodatud sündmus, kus maailmale esitletakse Helen Takkini uut mängufilmi “Elu ja armastus”. See kaasakiskuv draama on juba ammu oodatud ning kuulujutud sellest on tekitanud suurt elevust. Takkini andekas lavastus ja kaasahaarav lugu on pälvinud palju tähelepanu ning ootused filmi esilinastusele on kõrged. Publik ootab kannatamatult võimalust sukelduda sellesse kaasahaaravasse maailma ning kogeda emotsioonidest tulvil seiklust. See on sündmus, mida ei tasuks ilma jätta!

Esmaspäeval esilinastus Tallinnas Helen Takkini debüütmängufilm “Elu ja armastus”.

A. H. Tammsaare samanimelisel romaanil põhinev mängufilm viib meid ühe ootamatu armastusloo keskmesse, kus kaks Eesti kirjandusest tuntud tegelast, Rudolf ja Irma, elu ja armastuse järskude pööretega silmitsi seisavad.

1933. aasta suvel tuleb paremaid võimalusi otsiv Irma maalt linna sugulase Lonni juurde. Irma on keskkonnavahetusest vaimustuses, Lonni aga linnaelus pettunud ja näeb Irma tulekus uut värskust ka enda jaoks.

Keskealine trükitööstur Rudolf palkab noore Irma enda luksuslikku korterisse teenijaks. Mehe sarm ja salapära paeluvad tüdrukut ning üsna varsti löövad tunded lõkkele. Nad abielluvad, kuid siis hakkavad Rudolfi käitumises ilmnema ebakõlad, mis panevad tõelisest armastusest unistanud Irma äärmiselt keerulisse olukorda.

Vastandlik armastuslugu on asetatud poliitilisele taustale, kus vapside ja president Pätsi vaheline mõõduvõtt depressiooniajast pakitsevat õhustikku veelgi pingestab.

“Elu ja armastus” on lühifilmide ja reklaamidega auhindu võitnud režissöör Helen Takkini debüütmängufilm. Filmi produtsentideks on Kristian Taska ja Adeele Tähemaa ning Tanel Tatter ja Veiko Esken. Filmi operaator on Alvar Kõue, kunstnik Kamilla Kase, kostüümikunstnik Anu Lensment, helilooja Mick Pedaja, stsenarist Martin Algus.

Peaosades astuvad üles Karolin Jürise (Irma), Mait Malmsten (Rudolf), Loviise Kapper (Lonni) ja Ursel Tilk (Eedi). Teistes rollides teevad kaasa Alo Kõrve, Tõnis Niinemets, Steffi Pähn, Kristiina-Hortensia Port, Getter Meresmaa, Markus Luik, Helgur Rosental, Markus Habakukk ja Mihkel Kabel.

Loe rohkem:  Arvustus. Film, mis toob Jaapani ja Eesti Peipsi äärde kokku | Film

In conclusion, the premiere of Helen Takkini’s film “Elu ja armastus” was a great success in Estonia. The gallery showcased the talent and creativity of the filmmaker, as well as the dedicated work of the cast and crew. The film’s exploration of life and love resonated with the audience, and the premiere was a memorable event for all who attended. The positive reception of the film bodes well for its future success, and we can look forward to more thought-provoking and engaging work from Helen Takkini in the future.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga