Harrise hinnangul suudab ta vajadusel USA juhtimise üle võtta | Välismaa

2257173h8ceft24

Tere tulemast Eestisse! Harrise hinnangul on väga oluline teema, et ta suudab vajadusel USA juhtimise üle võtta. See on teema, mis puudutab meid kõiki kogu maailmas. USA on üks maailma juhtivaid riike ja selle juhtimise üle võtmine võib mõjutada kogu maailma poliitilist, majanduslikku ja julgeolekualast olukorda. Seetõttu on oluline olla kursis selle arengutega ning mõista nende võimalikke tagajärgi. Olge valmis uurima sügavamalt ja arutlema, kuidas see võib mõjutada ka Eestit.

USA presidendi Joe Bideni kõrge iga ja tervis tekitavad riigis üha rohkem küsimusi ning seetõttu on pilgud pööratud asepresident Kamala Harrise poole. Asepresident andis hiljuti intervjuu ajalehele The Wall Street Journal ning andis märku, et on vajadusel valmis riiki juhtima.

Eelmisel nädalal avaldas eriprokurör raporti, milles kirjeldati Bidenit kui kehva mäluga eakat meest. Harris andis lehele intervjuu kaks päeva varem, kuid USA-s arutatakse üha rohkem, kas asepresident suudab vajadusel riigi juhtimise üle võtta. 

Leht uuris Harriselt, kas ta on valmis riiki juhtima. “Ma olen valmis teenima. Selles pole kahtlust,” vastas Harris. 

Harris on viimaste kuude jooksul võtnud endale üha rohkem avalikke kohustusi. Ta tegeleb abordiõiguste küsimustega ning mängib üha tähtsamat rolli Gaza konflikti lahendamisel. Ta kritiseeris samuti teravalt erikomisjoni raportit ja leidis, et kriitika Bideni vanuse kohta oli poliitiline tellimustöö. 

2022. aastal otsustas USA ülemkohus taganeda ajaloolisest Roe vs. Wade otsusest, millega 1973. aastal seadustati abort kogu riigis. Ülemkohtus on mitu Trumpi poolt nimetatud kohtunikku ning demokraadid üritavad nüüd abordiõiguse rakendada valimisvankri ette. 

Harris töötas varem prokurörina ning asepresident tahab nüüd tagada, et naised saaksid  ise valida, kas soovivad teha aborti või mitte. Ka üha rohkem USA valijaid toetab abordiõigust. Suurem osa valijatest leiab, et abordi tegemine peab olema seaduslik.

Loe rohkem:  Eurovolinik: EL peab üle minema sõjamajandusele | Välismaa

Paljud vaatlejad usuvad, et Harris on teinud head tööd abordiõiguste eest seismisel, kuid siiski ei näe teda tulevase juhina. Olukorda üritavad ära kasutada veel vabariiklased. Nad väidavad, et Harris on veelgi liberaalsem ja ettearvamatum kui Joe Biden.

“Hääl president Bideni poolt on hääl Kamala Harrise poolt,” teatas Lõuna-Carolina osariigi endine kuberner Nikki Haley. 

Paljud vasakpoolsed valijad kritiseerivad Bideni administratsiooni piiripoliitikat. Vasakpoolsed valijad väidavad samuti, et Bideni administratsioon toetab jätkuvat vägivalda Gazas ning nõuavad vaherahu kehtestamist. Harris püüab nüüd vasakpoolseid valijaid rahustada

“Ma saan aru, miks inimesed protestivad. Töötame ööpäevaringselt, et see konflikt lõpetada,” ütles Harris. 

Eksperdid ja demokraatliku partei ametnikud leiavad siiski, et Bidenist saab taas partei presidendikandidaat. Isegi kui Biden ei taotle teist ametiaega, siis Harris peab enda poole saama delegaadid. Kui Biden peaks hiljem kandideerimisest loobuma, siis määrab uue kandidaadi Demokraatide Rahvuskomitee (DNC) koosolek, vahendas The Wall Street Journal. 

Kuigi Joe Bideni ja Kamala Harrise valimisvõit on olnud ajalooline hetk Ameerika Ühendriikides, on oluline meeles pidada, et nende võimalus juhtida kogu riiki ei sõltu ainult nende endi soovist. Ameerika poliitilises süsteemis on palju tegureid, mis mõjutavad valitsuse võimet tegutseda ja otsuseid vastu võtta. Samuti on oluline märkida, et rahvusvaheliste suhete osas on oluline koostöö teiste riikidega ning otsuste tegemisel tuleb arvestada mitmete huvidega. Seega, hoolimata Harrisest enesest ja tema võimetest, on oluline mõista, et Ameerika juhtimine on kollektiivne jõupingutus ning see sõltub mitmest erinevast tegurist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga