Pariis – Nice’i liidriks tõusis noor austraallane, etapivõit Buitragole | Jalgrattasport

1709740814 2296869h42f0t24

Tere tulemast Eesti spordi uudistesse! Pariis-Nice’i velotuuri on pannud põnevikku noor austraallane, kes on tõusnud liidriks pärast võidusõitu Buitragole. Jalgrattamaailma noor talent on teinud võimsa hüppe tippu ning tema võidukas esitus on jätnud kõik konkurendid selja taha. Olles silmapaistvalt kiire ja tehniliselt osav, on ta vallutanud publiku südamed ning andnud märku, et tulevikus võib temast saada jalgrattaspordi suurim staar. Jääge meiega ja jälgige austraallase põnevat teekonda Pariis-Nice’i velotuuri lõpuni!

Pariis – Nice’i velotuuri neljanda etapi (Chalon-sur-Saone – Mont Brouilly; 183 km) võitis lõputõusul rünnanud Colombia rattur Santiago Buitrago (Bahrain Victorious).

25 km enne kolmapäevase, 3300 tõusumeetriga mägise etapi lõppu ründas 23-aastane Luke Plapp (Team Jayco-AlUla), kes tuli tänavu kolmandat aastat järjest Austraalia maanteesõidumeistriks ning lisas auhinnakappi ka temposõidu meistritiitli. Buitrago liitus temaga paar kilomeetrit hiljem ja nii saavutati lähimate jälitajatega peatselt pooleminutiline vahe.

Kolmekilomeetrise lõputõusu (7,7%) alguses edestasid Buitrago ja Plapp järgmisi 40 sekundiga, Buitrago jättis austraallase maha 1,3 kilomeetrit enne finišijoont ja edestas teda lõpuks kümne sekundiga. Et senine liider Brandon McNulty (UAE Team Emirates) kaotas Plappile enam kui pool minutit, tõusis austraallane ka uueks velotuuri üldliidriks.

Plapp edestab teiseks tõusnud Buitragot nüüd 13 sekundiga, McNulty kaotab kolmandana 27 sekundit ja poole minuti sisse mahuvad ka Joao Almeida (UAE Team Emirates) ja Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step).

Madis Mihkels (Intermarche – Wanty) ületas finišijoone grupis, mis kaotas võitjale enam kui 20 minutiga.

Kokkuvõttes võib öelda, et Pariis – Nice’i võistlusel tõusis noor austraallane kiirelt liidriks ning suutis kindlalt oma positsiooni hoida. Etapivõit Buitragole aga näitab, et konkurents oli kõrge ja võitlus oli tihe. Jalgrattasport on alati ettearvamatu ning pakkus taas põnevaid momente nii sportlastele kui ka fännidele üle maailma. See võistlus oli tõeline tipphetk jalgrattamaailmas ning näitas taas, miks see spordiala on nii põnev ja kaasahaarav kõigile tähelepanelikele jälgijatele.

Loe rohkem:  Suur kukkumine jättis Astana mehed AÜE velotuuri avaetapil ühele rattale | Jalgrattasport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga