Alexander Stubbi, Ursula von der Leyeni ja Boris Johnsoni juured ulatuvad Eestisse | Kurioosum

1379462h1ff7t24

Alexander Stubb, Ursula von der Leyen, and Boris Johnson. Three prominent politicians whose roots can be traced back to Estonia. This fascinating connection sheds light on the diverse and interconnected histories of these influential figures. From Stubb’s Finnish-Estonian heritage to von der Leyen’s Baltic-German background, and Johnson’s Estonian great-grandfather, the ties that bind these individuals to this small Baltic nation add an intriguing layer to their personal stories. Join us as we unravel this curious phenomenon and delve into the rich ancestral history of these global leaders.

“Ringvaate” stuudios oli külas Eesti Isikuloo Keskuse juhataja Fred Puss, kes selgitas, kuidas on Eestiga või siin elanud inimestega seotud paljud praegused riigijuhid.

Näiteks ulatuvad üle lahe uue Soome presidendi Alexander Stubbi juured. Pussi sõnul sõnul on soomlaste president peamiselt soome-rootslaste päritolu, aga tal on ka üllatavalt palju Eesti juuri.

“Mitte ainult ühes liinis vaid kümnetes liinides. Tal on nii isa kui ema poolt Eestist pärit inimesi. Nad ei olnud küll eestlased, nad olid siinsed sakslased, aga näiteks üks Stubbi esiisadest oli alguses Vändras ja hiljem Pärnus elanud tislermeister Gottlieb David Butenhof. Osad Stubbi esivanemad kandsid lausa perekonnanime Livlender ehk liivimaalane,” selgitas Puss.

Side Eestiga on ka Euroopa Komisjoni presidendil Ursula von der Leyenil, kes on ka ise oma esivanemate radadel külastanud Krenholmi vabrikut, mille rajas tema kuuenda põlve esiisa Ludwig Knoop. “Teda on hinnatud 19. sajandi kogu Euroopa ühe suurimaks ärimeheks. Ta ei olnud siin sündinud, aga tegutses pool elu ikkagi Eestis,” sõnas Puss.

Ameerika Ühendriikide 32. president Franklin Delano Roosevelt esiisa on Martin Hoffman, kes oli üks esimesi Eestimaalt Ameerikasse jõudnud inimesi. 1657. aastal Ameerikasse jõudnud Hoffman on seotud ka mitme teiste olulisemate tegelastega.

Loe rohkem:  Super Bowli tähtsaimad reklaamid | Kurioosum

Samuti jõuavad Eestini tagasi Suurbritannia kuninga Charles III, Taani kuninga Frederik X, Rootsi kuninga Carl XVI Gustaf, Norra kuninga Harald V ja Belgia kuninga Philippe I perekonnaliinid.

“See, et nad omavahel sugulased on, ei ole kellelegi üllatus, aga neil on ka mitmeid Eesti esivanemaid. Üks kõige varasem neist oli Liivi ordu viimane maameister Gotthard Kettler,” selgitas Puss.

Mehi ühendab hilisemast ajast ka Koluvere printsess ehk Auguste Karoline, kes 23-aastaselt traagiliselt suri. “Temast põlvneb üllatuslikul kombel lisaks kuningatele ka endine briti peaminister Boris Johnson,” lisas Puss.

In conclusion, the revelation that the roots of prominent European politicians such as Alexander Stubb, Ursula von der Leyen, and Boris Johnson can be traced back to Estonia is a fascinating and unexpected discovery. It serves as a reminder of the interconnectedness of European heritage and history. This unique connection highlights the diverse influences and backgrounds that shape the leaders of today. Estonia continues to play a role in shaping the world, both politically and culturally, through the connections it has to leaders on the international stage.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga