Eesti jäähokinaiskond karastus Balti liigas | Jäähoki

2286408hab99t24

Eesti jäähokinaiskond on olnud pikalt tuntud oma visaduse ja võitlusvaimu poolest ning viimased saavutused Balti liigas on sellele vaid kinnituseks. Naised on end karastanud karmis konkurentsis, tuues au koju ka väikest riiki. Nende kirg ja pühendumine spordile on inspireeriv ning paneb kõiki jäähoki fänne nende saavutusi imetlema. Eesti jäähokinaiskond on tõestanud end tugeva jõuna Balti liigas ning nende tulevik näib olevat väga särav.

Vähem kui kuu aja pärast mängib Eesti jäähokinaiskond Kohtla-Järvel maailmameistrivõistluste kolmanda divisjoni B-grupi turniiiril. Koondislased said hea karastuse Balti liigas.

Naiste Balti liigat alustas sel hooajal kahes alagrupis kokku 15 naiskonda kolmest riigist. Laiendatud koosseisuga liigas mänginud Eesti koondis pidas septembrist veebruarini 18 mängu. Kodus mängiti Tartus ja Viljandis.

A-alagruppi kuulunud Eesti naiskond sai kuus võitu ja kaksteist kaotust, mis andis alagrupi kokkuvõttes kuuenda koha. Hooaja viimases mängus alistati väravateta lõppenud mängu järel karistusvisetega teise koha saavutanud Laima. Eesti naiskond viskas hooaja jooksul 24 väravat ja lubas endale visata 51 väravat.

Mängukogemuse sai pea kolmkümmend mängijat. Naiskonna resultatiivseimaks mängijaks osutus Margaret Neering, kes viskas kaheksa väravat ja jagas neli tulemuslikku söötu.

Kohtumised karastasid uusi koondislasi ja aitasid arendada kokkumängu koduseks MM-i kolmanda divisjoni turniiriks. Märtsi lõpus toimuval kodusel MM-turniiril on Eesti vastasteks Iisraeli, Bosnia ja Hertsegoviina, Singapuri ja Tai koondnaiskond.

Enne MM-i mänge selgitatakse välja Eesti meister. Rekordilise seitsme naiskonnaga koduliigas jõudsid finaali tiitlikaitsja Kohtla-Järve Everest ja mullune hõbe Tallinna Roosa Panter. Kahe võiduni peetav finaalseeria algab 9. märtsil.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti jäähokinaiskond on võtnud vastu suurepärase väljakutse osaledes Balti liigas. See kogemus on aidanud neil end karastada ja näidata oma oskusi kõrgel tasemel võistlustel. Kuigi võidud ja kaotused käivad spordi juurde, on oluline silmas pidada meeskonna arengut ja enesetäiendamist. Eesti naiskond on tõestanud oma võimekust ja motivatsiooni, ning kindlasti on neil veel palju potentsiaali, mida saab arendada ja viia järgmisele tasemele rahvusvahelises jäähokimaastikul.

Loe rohkem:  Koondislane Pantrite edukast hooajast: see annab Eesti hokile hea tõuke | Jäähoki

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga