Alexander Stubbi, Ursula von der Leyeni ja Boris Johnsoni Eesti juured | Kurioosum

1379462h1ff7t24

Alexander Stubb, Ursula von der Leyen, and Boris Johnson may be well-known political figures in their respective countries, but few people are aware of their Estonian roots. In this fascinating expose, we delve into the ancestral backgrounds of these prominent individuals and uncover the surprising connections they have to Estonia. From Stubb’s great-grandparents fleeing persecution to von der Leyen’s family ties to the Baltic nation, and Johnson’s relatives emigrating for a better life, these stories highlight the diverse and complex histories that have shaped these leaders. Join us on a journey of discovery as we explore the Estonian heritage of these world-renowned personalities.

“Ringvaate” stuudios oli külas Eesti Isikuloo Keskuse juhataja Fred Puss, kes selgitas kuidas on Eestiga või siin elanud inimestega seotud paljud praegused riigijuhid.

Näiteks ulatuvad üle lahe uue Soome presidendi Alexander Stubbi juured. Pussi sõnul sõnul on soomlaste president peamiselt soome-rootslaste päritolu, aga tal on ka üllatavalt palju Eesti juuri. “Mitte ainult ühes liinis vaid kümnetes liinides. Tal on nii isa kui ema poolt Eestist pärit inimesi. Nad ei olnud küll eestlased, nad olid siinsed sakslased, aga näiteks üks Stubbi esiisadest oli alguses Vändras ja hiljem Pärnus elanud tislermeister Gottlieb David Butenhof. Osad Stubbi esivanemad kandsid lausa perekonnanime Livlender ehk liivimaalane,” selgitas Puss.

Side Eestiga on ka Euroopa Komisjoni presidendil Ursula von der Leyenil, kes on ka ise oma esivanemate radadel külastanud Krenholmi vabrikut, mille rajas tema kuuenda põlve esiisa Ludwig Knoop. “Teda on hinnatud 19. sajandi kogu Euroopa ühe suurimaks ärimeheks. Ta ei olnud siin sündinud, aga tegutses pool elu ikkagi Eestis,” sõnas Puss.

Loe rohkem:  Super Bowli ülikallite reklaamide hulka sattus ka null-eelarvega klipp | Kurioosum

Ameerika Ühendriikide 32. president Franklin Delano Roosevelt esiisa on Martin Hoffman, kes oli üks esimesi Eestimaalt Ameerikasse jõudnud inimesi. 1657. aastal Ameerikasse jõudnud Hoffman on seotud ka mitme teiste olulisemate tegelastega.

Samuti jõuavad Eestini tagasi Suurbritannia kuninga Charles III, Taani kuninga Frederik X, Rootsi kuninga Carl XVI Gustaf, Norra kuninga Harald V ja Belgia kuninga Philippe I perekonnaliinid. “See, et nad omavahel sugulased on, ei ole kellelegi üllatus, aga neil on ka mitmeid Eesti esivanemaid. Üks kõige varasem neist oli Liivi ordu viimane maameister Gotthard Kettler,” selgitas Puss. Mehi ühendab hilisemast ajast ka Koluvere printsess ehk Auguste Karoline, kes 23-aastaselt traagiliselt suri. “Temast põlvneb üllatuslikul kombel lisaks kuningatele ka endine briti peaminister Boris Johnson,” lisas Puss.

Kokkuvõttes võib öelda, et Alexander Stubb, Ursula von der Leyen ja Boris Johnsoni Eesti juured on huvitav ja üllatav fakt, mis näitab Eesti päritolu mõju maailma poliitikale. Kuigi nende juured võivad olla Eestiga seotud, on nende karjäärid ja poliitiline tegevus jõudnud üle maailma, olles oluliseks osaks Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi poliitikas. See tõestab, et hoolimata väiksusest on Eesti suutnud anda maailmale mõjukaid ja olulisi poliitikuid. Sellised kurioosumid motiveerivad meid uurima ja mõistma paremini meie ajalugu ning selle mõju tänapäevale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga