Alcaraz kaitses võimsa teise seti toel Indian Wellsis tiitlit | Tennis

2312544hadbct24

Alcaraz oli enneolematult võimas, kui ta võitles end läbi Indian Wellsi turniiri ja kaitses oma tiitlit võimsa teise seti toel. Tema võitlusvaim ja kirega mängitud mängud tegid temast tõelise tennisestaari ning tõid fännidele suurt rõõmu. Alcarazi võidud on tõestus tema talentidest ja pühendumusest ning ta jätkab kindlasti tõusmist tennise maailmas. Indian Wellsi turniir oli tõeline tipphetk tema karjääris ja näitas, et ta on võimeline võitma maailmatasemel võistlusi.

Maailma teine reket Carlos Alcaraz tuli teist aastat järjest USA-s Indian Wellsis toimunud kõrgeima kategooria ATP tenniseturniiril meistriks, kui alistas finaalis Daniil Medvedevi kahes setis.

Neutraalse lipu all mängiv Medvedev alustas finaalmatši hea hooga, kui võitis esimesed kolm geimi. Alcaraz leidis seejärel aga vastuse ning viigistas omakorda kolme järjestikuse geimivõiduga. Seejärel vahetasid mehed venelase juhtimisel geimivõitusid kuni lõppmänguni, kus 20-aastane Alcaraz kolm punkti järjest võitis. Medvedevil õnnestus lõppmäng veel 5:5 viigistada, misjärel vormistas Alcaraz aga 7:5 võidu.

Teise seti alguses oli Alcaraze kord kolm geimi järjest võita, kuid ta vastasel viigistada ei lubanud. Medvedev võitis ühe geimi, misjärel võitis hispaanlane veel kolm, et kokkuvõttes 7:6 (5), 6:1 võit vormistada.

Veebruari lõpus pahkluud vigastanud Alcarazi jaoks oli see esimene turniirivõit pärast mullust Wimbledoni suurt slämmi. “Selle turniiri võitmine tähendab minu jaoks palju, sest enne nädala algust kahtlesin oma jalas. Mu esimene trenn siin kestis pool tundi ja ma ei liikunud üldse. Ma ei tundnud end hästi, seega kahtlesin palju. Aga kui platsile astusin, tundsin end kohe paremini,” ütles hispaanlane pärast matši.

Nii Medvedev kui Alcaraz lõid tunni ja 44 minuti vältel kolm ässa, aga Medvedev tegi vastasest kaks topeltviga enam. Alcaraz oli mõlemal servil tõhusam, võites esimeselt servilt punkti 75-protsendilise ning teiselt 68-protsendilise eduga. Hispaanlane kasutas ära kolm oma kümnest murdevõimalusest ja lõi 23 äralööki vastase 11 vastu.

Loe rohkem:  Maailma edetabelis Lajal tõusis ja Kanepi langes | Tennis

Profitennise maailma tipud võistlevad sel nädalal Miamis, kus toimuvad nii ATP kui WTA kõrgeima kategooria turniirid.

Alcaraz näitas oma võimu ja osavust Indian Wellsi turniiri finaalis, kaitstes oma tiitlit võimsa teise seti esituse abil. Ta demonstreeris oma võimet võita ka kõige raskemates olukordades ning näitas, et ta on tõeline tennisestaar. Eesti tennisefännid võivad olla uhked selle saavutuse üle ja loodetavasti jätkab Alcaraz edukalt ka tulevikus. Tema võit on suurepärane näide jõust, pühendumusest ja kirglikust tööst oma unistuste poole liikumisel. Oleme kindlad, et näeme temalt veel palju suuri võite tulevikus.