Eestlased teenisid Palusalu mälestusturniiril kaheksa medalit | Maadlus

2312451hd862t24

Eestlaste saavutused maadluses on juba ammu olnud märkimisväärsed ning viimane Palusalu mälestusturniir kinnitas seda veelkord. Eestlaste maadluskoondis võitis kaheksa medalit, olles sellega üks edukamaid osalejaid turniiril. Palusalu mälestusturniir on alati olnud oluline sündmus Eesti spordimaastikul ning sellel osalemine tõotab alati põnevat võistlust ja märkimisväärseid saavutusi. Eesti maadlejate panus ja auhindade arv on vaid üks näide sellest, kui tugev ja konkurentsivõimeline on Eesti maadluskoondis.

Tallinnas peeti 35. korda Kristjan Palusalu mälestusvõistlusi Kreeka-Rooma- ja vabamaadluses. Eesti maadlejate saagiks jäi TalTechi spordihoones toimunud turniiril kaheksa medalit, finaalides maadlesid vabamaadleja Aimar Andruse ning Kreeka-Rooma maadleja Kevin Uspenski.

Vabamaadluse kehakaalus -61 kg osales neli maadlejat ning kõik sportlased maadlesid omavahel läbi. Selles kehakaalus võitis hõbeda Janar Lips ning pronksi Rene Talts. Mõlemad eestlased kaotasid Gruusia maadlejale Akop Pogosyanile ning alistasid Suurbritannia maadleja Yahia Tehami. Eestlaste omavahelises kohtumises võitis Janar Lips ülekaalukalt 12:2.

Aimar Andruse alustas vabamaadluse kehakaalu -86 kg turniiri alagrupis 1:3 kaotusega poolakale Krysztof Sadowikule. Alagrupi teine matš õnnestus Andrusel võita, samuti Poola maadleja, Damian Korbuse vastu punktidega 12:5.

Poolfinaalis seljatas Andruse Moldova maadleja Lilian Barani, seda 19 sekundit enne kohtumise lõppu. Finaalis kohtus Andruse taaskord Sadowikuga, kuid poolakas oli taaskord parem ja alistas Andruse punktidega 4:0.

Kreeka-Rooma maadluses kehakaalus -97 kg maadles finaalis Kevin Uspenski, kuigi turniir algas kaotusega. Alagrupi esimeses matšis jäi eestlane alla grusiin Giorgi Katsanashvilile punktidega 1:5. Alagrupi teise kohtumise võitis Uspenski kaasmaalase Rasmus Liisma üle ülekaalukalt 10:2.

Poolfinaalis võitis Kevin Uspenski oma kaksikvenda Robinit punktidega 3:1. Finaalkohtumine juba tuttava grusiini Katsanashvili vastu lõppes õnnetult, kuna Uspenski pidi maadlemise õlatrauma tõttu pooleli jätma. Robin Uspenski võitis samas kehakaalus pronksmedali.

Loe rohkem:  Ka Karelsoni EM lõppes ühe matši järel | Maadlus

Kokku võistles Kristjan Palusalu mälestusvõistlustel 108 maadlejat 12 riigist. Kõik tulemused on nähtavad siin.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti maadlejad olid väga edukad Palusalu mälestusturniiril, võites kokku kaheksa medalit. See näitab nende pühendumust ja võimekust võistlustel silma paista. Medalite saamine on suureks tunnustuseks nende kõvadele treeningutele ja tahtele võita. Eestlased jätkavad kindlasti oma head esitlust ja teevad riigi maadlusele au. Palusalu mälestusturniir on suurepärane võimalus austada legendaarse maadleja Kristjan Palusalu pärandit ning arendada noorte maadlejate oskusi ja tulevikku.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga