Air Baltic ei teinud pakkumist Nordica ostmiseks | Majandus

2302971h3fadt24

Estonia’s aviation industry is abuzz with news as Air Baltic recently declined to make an offer to purchase Nordica, a leading airline in the region. This decision has sent shockwaves through the economic sector, sparking discussions about the future of both airlines and the potential impact on Estonia’s economy. With speculation rife about the reasons behind Air Baltic’s decision, industry experts and stakeholders are closely monitoring the situation to see how it will unfold and what it could mean for the country’s aviation landscape.

Air Baltic ei teinud pakkumist Nordica ostmiseks, sest ettevõtte fookuses on laiendada ühendusi teiste riikidega, seda ka Eestis.

Pakkumise Nordica ostuks esitas mitu Euroopa ettevõtet, Läti lennufirma Air Baltic pakkumist aga ei teinud. Air Balticu juht Martin Gauss ütles ERR-ile, et ühelt poolt neil ei olnud seda pakkumist võimalik teha, teisalt ongi lennufirmal praegu teistsugused arenemisplaanid

“Me ei teinud pakkumist Nordica ostmiseks, kuna hetkel kehtivad meile Euroopa liidu koroona-abipiirangud, mille järgi me ei saa teisi lennufirmasid osta. Samas kui see olekski hetkel võimalik, siis me ei näeks Nordicat Air Balticu täiendusena, kuna soovime Eestis kasvada juba praeguste tegevusliinide pealt,” ütles Gauss.

Gaussi sõnul on Air Balticu plaan laiendada ja parandada ühendusi Eestis.

“Meil on Eestis kolm lennukit ja me tahame samm-sammult pakkuda Eestis rohkem otseliine. Me oleme viimastel aastatel tellinud palju lennukeid ja teatud hulk lennukeid jõuab ka Eestisse. Kuna Eestis hakkab baseeruma rohkem lennukeid, saab lisaks hooajalistele otselendudele lisada ka uusi marsruute,” ütles Gauss.

Jaanuaris oli juttu ka sellest, et Läti valitsus otsustab lähiajal riigi lennufirma Air Baltic vähemusosaluse börsile viimise. Gaussi sõnul pole otsust veel tehtud ja kohtumisel kliimaministri Kristen Michaliga ja Leedu transpordiminstriga polnud see otseselt ka fookuseks. Pigem keskenduti sellele, kuidas tagada ühendus Euroopaga ja millist rolli lennufirma selles mängib.

Loe rohkem:  Aastane hinnatõus jaanuaris oli viis protsenti | Majandus

“Ma arvan, et igale riigile, millel ei ole ülejäänud Euroopale juudepääsu raudteed või maanteed pidi, on ühenduse tagamine väga oluline. Me pakume otseühendusi või ühendusi läbi Riia. Ja ühendus teiste riikidega on sisemajanduse kogutoodangu kasvu jaoks ülioluline, samuti nagu ka saabuvate turistide arv. Balti riigid saavad väga hästi aru, kui oluline on ühenduse tagamine ja see oli ka meie arutelu fookuseks,” sõnas Gauss.

Läti lennufirma Air Baltic käive oli eelmisel aastal 668 miljonit eurot ning kasum 34 miljonit eurot, selgub ettevõtte aastaaruandest, mille kohaselt olid mõlemad näitajad läbi aegade kõrgeimad. Air Balticu eelmise aasta müügitulu oli 34 protsenti suurem kui 2022. aastal, mil see ulatus poole miljardi euroni.

Kuigi Air Baltic ei teinud pakkumist Nordica ostmiseks, jääb Eesti majandus siiski stabiilseks ja tugevaks. Nordica on jäänud omaette ettevõtteks, mis näitab ka Eesti lennundustööstuse mitmekesisust ja konkurentsi. See näitab ka seda, et Eesti ettevõtted suudavad püsida iseseisvana ja olla edukad ka ilma välise toetuseta. Kuigi Air Baltic otsustas mitte osta Nordicat, näitab see ka seda, et Eesti ettevõtted on jätkuvalt atraktiivsed investoritele ja tugevad omaenda õigusega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga