Zava: TUJA-l kuuleb, kuidas London meie helikeelt on muutnud | Tudengijazz

2289038hea98t24

Tere tulemast TUJA-sse, kus kõlavad Londoni kaunid helid! Tudengijazzi esitlus “Zava” toob meieni elava muusikalise kogemuse, mis kõneleb sellest, kuidas London on mõjutanud meie enda helikeelt. Olles osa sellest ainulaadsest etteastest, saate avastada, kuidas erinevad kultuurid ja muusikastiilid saavad omavahel sulanduda ning luua midagi unikaalset. Tulge ja laske end kanda kaasa selle imelise muusikaretkega, mis avab teile uksed uuele maailmale helide ja emotsioonide vallas.

Rütmimuusikafestivalil TUJA 2024 astub tänavu lavale kaheksa koosseisu, sealhulgas ka Zava, Natalja Zaugarova juhitud värske soul-pop bänd Eestist. Bändi tuumik tegutseb hetkel põhiliselt Londonis ning on elevil, et saab taas kodumaal mängida muusikat, mis on Londonis ka uue kõla saanud.

Kui pikalt olete koos mänginud ja kuidas kokku saite? 

Natalja: Mina ja Mihkel hakkasime koos muusikat tegema ja arranžeerima 2021. aastal ning kui koos sai esimene lugu valmis tekkiski soov seda ka live’is esitada ja nii saigi Zava bänd samal aastal kokku kutsutud. Bändi kutsusimegi enda head sõbrad ja täiesti vapustavad muusikud, kellega koos hakkas meie omalooming veelgi paremini kõlama.

Kes on teie suurimad muusikalised eeskujud?

N: Oma muusika jaoks saame inspiratsiooni sellistelt artistidelt nagu Hiatus Kaiyote, Robert Glasper, Sting, aga ka näiteks Tom Misch.

Millest on teie looming inspireeritud?

N: Zava muusika on peamiselt inspireeritud väikestest emotsioone tekitavatest hetkedest, mis me kiire elu kõrvalt kinni püüame. Samuti mõjutab meid kindlasti hetkel oma elu ja muusika Eesti ning Londoni vahel jagamine ja sellega kaasnevad erinevad tunded.

Kellele (millisele inimesele) on teie muusika mõeldud?

N: Meie muusika kõnetab kindlasti kuulajaid, kes otsivad muusikast vaheldust, kvaliteeti ja detailirohkust. Oleme hetkel veel nii-öelda “kuulamise” muusika, kuid liigume hoogsalt suunas, et pakkuda ka rohkem raadiosõbralikku “vaibimise” muusikat.

Loe rohkem:  Rütmimuusika festival Tudengijazz sai avapaugu | Tudengijazz

Mis on teie praegused suurimad unistused – kuhu tahaks koosseisuna jõuda, mida teha, kellega koostööd teha?

N: Meie suurim unistus Zava bändiga on olla selline nagu Hercule Poirot tegelaskuju, natuke veider, keerukas ja täpne, kuid samal ajal selline muhe ja armas, kes pakub inimestele rõõmu ja toredaid emotsioone. Kõige ägedam oleks muusikat teha selliste artistidega nagu Samara Joy, Yakul, Cory Henry ja Oli Howe, aga oleks väga äge proovida ka selliste artistidega, kes võibolla oleks meie žanrist täiesti väljas, kelle muusikat üldse ei kuula ja kellega koostööd esmapilgul üldse ette ei kujutaks, nagu näiteks Drake või Snoop Dogg.

Mida võib oodata teie TUJA kontsertidelt? 

N: Oleme väga elevil, et saame üle pika aja taas Eestis mängida koos oma heade sõpradega, kellega tekib laval alati megahea sünergia. Saab kindlasti kuulda, kuidas London meie helikeelt on muutnud ning kindlasti leiab iga kuulaja endale midagi meelepärast.

Lõpetuseks jagage lugejatele mõned muusikalised soovitused, mida ise hetkel palju kuulate.

N: Soovitame hetkel kuulata selliseid artiste nagu Oli Howe, Anatole Muster, Knower, Maja Mannila, Delulu, Maria Kallastu, Blue Lab Beats ja Veronica Swift.

Zava esineb TUJA-l 6. märtsil Tartus Tartu Ülikooli kohvikus Drinkgeld ning 8. märtsil Tallinnas Philly Joe’s jazz-klubis. Zavas musitseerivad Natalja Zaugarova (vokaal), Mihkel Mäekalle (klahvpillid), Markus Nurmsaar (kitarr), Mattias Tirmaste (kitarr), Märten Lehto (bass) ning Aron Talu (trummid).

Noorte rütmimuusikafestival TUJA toimub tänavu 5.–9. märtsini Tartus, Viljandis, Pärnus ja Tallinnas. Täpsema kavaga saab tutvuda festivali kodulehel.

Lõpuks võib öelda, et Zava kontsert TUJA-s oli tõeline muusikaline elamus. Londoni mõjutused olid selgelt tuntavad nende esituses ning see näitas, kui oluline on kultuuridevaheline vahetus muusikamaailmas. Tudengijazzi üritusel kuuldud helikeel oli ainulaadne ja kaasahaarav, tuues kokku erinevaid stiile ja žanre üheks suurepäraseks muusikaliseks kogemuseks. See on vaid üks näide sellest, kuidas muusika saab ühendada inimesi üle kogu maailma ja rikastada meie kultuurilist arusaama.

Loe rohkem:  Galerii: Tudengijazzi esimesel kontserdil Tartus astusid üles Zava ja Sept | Tudengijazz

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga