Aastane inflatsioon oli veebruaris 4,4 protsenti | Majandus

2189191h9735t24

Tere tulemast Eestisse, kus veebruari kuus täheldati 4,4-protsendiline aastane inflatsioon. See mõjutab otseselt meie majandust ning tarbijahindu. Kuigi inflatsioon võib tunduda kõrge, on see samas ka märk meie majanduse elavnemisest ning kasvust. Tänu sellele oleme ühel või teisel viisil kõik seotud Eesti majanduse ja sealhulgas ka inflatsiooniga. Tulge ja avastage kuidas see mõjutab meie igapäevaelu ning kuidas saab sellele reageerida.

Eesti tarbijahinnad tõusid veebruaris eelmise aasta sama kuuga võrreldes 4,4 protsenti, selgub statistikaameti esialgsest kiirhinnangust.

Võrreldes jaanuariga tõusid tarbijahinnad veebruaris 0,1 protsenti, vahendas Rus.err.ee.

Jaanuaris oli Eesti aastane inflatsioon 4,7 protsenti. Selle näitajaga oli Eesti Euroopa Liidus teisel kohal.

Eestis tõusis käibemaksumäär jaanuaris kahe protsendipunkti võrra 20-lt protsendilt 22 protsendile. 

Kokkuvõtvalt võib öelda, et veebruaris tõusis aastane inflatsioon Eestis 4,4 protsenti, mis jätkab stabiilset kasvu majanduses. Inflatsiooni määr mõjutab tarbijate ostujõudu ning ettevõtete hindu, seega on oluline jälgida selle arengut ja võimalikke tagajärgi. Kõrge inflatsioon võib suurendada hinnatasemeid ja kahandada tarbijate ostuvõimet. Seetõttu on oluline jätkata majanduse stabiilsuse tagamist ning jälgida hoolikalt inflatsioonimäära kõikumist.

Loe rohkem:  Kohus algatas raskustes PlusPlus Capitali saneerimise | Majandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga