Warner Music Baltics sulgeb Eestis uksed | Muusika

2294541hc496t24

Tollane Eesti muusikatööstuse gigant, Warner Music Baltics, sulgeb oma uksed ning jättis kogu muusikamaastiku šokeeritud vaikusesse. See otsus on põhjustanud suurt kurbust muusikaarmastajate ja artistide seas üle kogu riigi. Warner Music Baltics oli oluline osa Eesti muusikaturust ja nende lahkumine jätab suure tühimiku. Kuigi see on kindlasti raske aeg muusikatööstuse jaoks, loodame, et Eesti muusika suudab sellest löögist taastuda ning tõusda veelgi kõrgemale.

Läinud nädalal jõudis üllatusena avalikkuse ette teade Warner Music Balti haru sulgemisest. Koondatakse kõik 30 töötajat ja veel ei tea, mis saab Warner Musicuga lepingud sõlminud artistidest.

Eestist kuulusid selle plaadimärgi alla kuus muusikut: Arop, Andreas, Gameboy Tetris, Liis Lemsalu, Kirot ja Karl killing. Warner Musicu Soome esindus, mis Eesti kontori kohustused üle võtab, pole seni sulgemise otsust kommenteerinud.

Eesti muusikaekspordi organisatsiooni Music Estonia juht Ave Tölpt ütles, et tegemist on olulise muudatusega ja see paneb ka Music Estoniat rohkem pingutama, et siinset muusikatööstust toetada.

“Mida me võime loota sellest, on see, et kuna Warneri kontor, mis Eestis oli, on kasvatanud ka teadlikkust meie talendist. Mida saame veel loota, on see, et meie teised ettevõtted ehk muusikatööstus on tänaseks arenenud ja käes on hea hoog meie muusikatööstuse jaoks tervikuna. Näen, et meie enda muusikatööstuse ettevõtted saavad seda tööd üle võtta,” selgitas Tölpt.

“Meie muusikatööstus peab olema jõudnud sinnamaale, et niivõrd me äkki ei kannata selle tulemusena, aga suur muudatus on see kahtlemata,” lisas Tölpt, kes loodab, et plaadifirma artistid leiavad lahenduse koos Warnerit vedanud tegijatega. “Või leiavad nad ise endale uue esinduse, aga olen kindel, et need, kes vedasid, on abiks,” sõnas ta.

Loe rohkem:  Taylor Swiftist sai enim aasta albumi Grammysid võitnud artist | Muusika

Warner Music Baltics avas Tallinna esinduskontori 2020. aasta sügisel.

Lõpuks tuleb tõdeda, et Warner Music Baltics sulgemine Eestis on suur kaotus nii muusikatööstusele kui ka muusikasõpradele meie riigis. See paneb meid mõtlema muutustest, mis on toimunud muusikaturul ning kuidas see võib mõjutada kodumaise muusika levikut ja populaarsust. Loodame, et tühimik, mille Warner Music Baltics jätab, täituvad teised ettevõtted ja platvormid, mis jätkavad Eesti muusika toetamist ja tutvustamist nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Muusika jääb ja elab edasi, hoolimata muutustest tööstuses.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga