Kolmandaks jäänud Maaris Meier pälvis Portugalis eriauhinna | Jalgrattasport

1941016hdbe7t24

Estonian cycling sensation Maaris Meier may have finished in third place in Portugal, but he was still awarded a special prize for his outstanding performance. Meier’s dedication to the sport and his relentless determination have earned him recognition on an international level. As a rising star in the world of cycling, he continues to impress audiences with his skill and tenacity. Meier’s success in Portugal is just the beginning of what promises to be a bright future in cycling for this talented athlete from Estonia.

Portugalis peetud maastikuratturite mitmepäevasõidul Algarve Bike Challenge pälvis Maaris Meier koos inglannast naiskonnakaaslase Fiona Johnstoniga ühe etapivõidu ja üldarvestuses kolmanda koha.

Meier ja Johnston olid parimad neljakilomeetrisel proloogil, kus võidutsesid ajaga 7.18,610. Teine paar koosseisus Celina Carpinteiro ja Charlotte Davies kaotasid neile kaheksa ning kolmas paar koosseisus Carmen Baena ja Maria Davila 24 sekundiga, vahendab ejl.ee.

85-kilomeetrisel teisel etapil olid parimad aga Baena ja Davila ajaga 4:21.19. Carpinteiro ja Davies kaotasid neile kuue minuti ja 17 sekundiga ning Meier ja Johnston 14 minuti ja 35 sekundiga. “Fional jagus tahtmist, kuid keha ei olnud nii valmis ehk peale poolt võistlusmaad olid tema jõuvarud otsas,” kirjutas Meier oma blogis.

“Samuti olid tal probleemid käikudega, mis ei aidanud eriti kaasa. Minu jaoks oli hea algus olnud ja proovisin seejärel lihtsalt aidata oma kaaslast nii palju kui võimalik. Toidupunktides peatudes täitsin ka tema pudeli ja olin tuulevarjuks. Olin üllatunud, et kolmandana lõpetasime,” lisas eestlanna.

66-kilomeetrisel finaaletapil olid taas võidukad Baena ja Davila ajaga 3:19.44. Carpinteiro ja Davies kaotasid neile kuue minuti ja 25 sekundiga ning Meier ja Johnston 19 minuti ja nelja sekundiga. Seejuures võitis eestlanna eriauhinna, mis oli välja pandud kõige kiiremale neljakilomeetrise lõigu sõitjale umbes poolel võistlusmaal.

Loe rohkem:  Kaks Eesti BMX-ratturit jõudsid Euroopa karikasarja etapil finaali | Jalgrattasport

“Andsin tuld ja päris lahe oli nii paljudest inimestest mööda vuhiseda,” kirjeldas Meier. “Kui lõik lõppes, ootasin Fiona uuesti järele ja sõitsime koos edasi. Viimasel viiel kilomeetril andis tema käiguvahetaja lõplikult otsad. Lükkasime teda koos ühe harrastajaga kuni jõudsime mehhaanikuni. Ka tema ei saanud käike tööle, kuid lasi kaabli lahti, mis lasi vähemalt viimasel kahel kilomeetril jõudu rakendada.”

Üldarvestuses olid kiireimad Baena ja Davila koguajaga 7:48.46. Teise koha said Carpinteiro ja Davies (+12.27), kes olid ühtlasi kiireimad seeniorklassi ratturid, ning kolmanda koha Meier ja Fiona Johnston (+33.16).

Kuigi Maaris Meier ei suutnud Portugalis toimunud võidusõidul esikolmikusse jõuda, pälvis ta siiski eriauhinna oma pühendumuse ja jõudluse eest. See näitab tema talenti ja võimekust jalgrattasportlase karjääri edendamiseks. Meier on tõestanud end tugeva konkurendina ning tema saavutused annavad lootust ja inspiratsiooni kõigile spordisõpradele Eestis. Oleme uhked tema saavutuste üle ning ootame põnevusega tema tulevasi võistlusi ja edusamme jalgrattasportis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga