Voronja 11. hooaega kureerivad galerii asutajad Kaili Kask ja Raul Oreškin | Kunst

2255553ha123t24

Tere tulemast Voronja galeriisse, kus algab järjekordne põnev kunstihooaeg! Galerii asutajad Kaili Kask ja Raul Oreškin on kureerinud kõrgtasemel kunstinäitusi juba üle kümne aasta. Nende kirg kunsti vastu ja silmapaistev maitse on teinud Voronja galeriist ühe Eesti kunstimaastiku juhtivaid keskusi. Oodata on põnevaid avamisi, mõtlemapanevaid ekspositsioone ja kunstnikukohtumisi. Olge valmis avastama uusi kultuurilisi elamusi ja laske end lummatud meie galerii loomingulisest atmosfäärist!

Voronja 11. hooaja puhul kureerivad galerii asutajad Kaili Kask ja Raul Oreškin näitust “Tulevikuvaated”, millega soovivad kuraatorid otsida vastust küsimusele, miks me neid asju üldse teeme, mida me igapäevaselt teeme.

Näitus annab galeristidele võimaluse koos publikuga arutleda, kuidas ja mil määral on Voronja galerii tegevus mõjutanud või lausa muutnud piirkonda ning mis tähendus või tähtsus neil väiksematel ja suurematel muutustel üldse on. “Esmalt soovime läbi mõtestada senised galerii hooajad, et arutleda, kas teemad on veel meie ajas relevantsed ja teiseks püüame näitusega analüüsida võimalikke tulevikustsenaariume, andes nõnda galeriile värske tõuke võimalikuks järgmiseks kümnendiks,” selgitasid Kask ja Oreškin. 

Voronja galerii alustas Peipsiveerel näitusteprogrammiga 2014. aastal. Alates 2016. aastast korraldab galerii Tartus korternäituseid ning  2018. aastal viis läbi korternäituste sarja “Lätted”, mis toimusid Eesti erinevates paikades, tuntud ja armastatud kunstnike sünnikodudes.

2020. aastal paigaldati Voronja aeda esimesed skulptuurid, et arendada territooriumil välja aastaringselt toimiv skulptuuride aed. Alates 2023. aastast pakub Voronja galerii talveperioodil kunstnikele residentuuriprogrammi.

Üheksanda hooaja näitust “Tulevikuvaated” saab Peipsiveerel asuvas galeriis näha juunist augustini.

Voronja galerii 11. hooaeg on tõeline kunstiline piirkond, mida juhivad galerii asutajad Kaili Kask ja Raul Oreškin. Nende pühendumus kunstile ja kultuurile on loonud platvormi paljudele andekatele kunstnikele, kes saavad oma loomingut näidata ja tutvustada. Nende kureerimisoskus on toonud galeriisse mitmekesiseid ja kvaliteetseid kunstiteoseid, mis on leidnud tunnustust nii kohalike kui ka rahvusvaheliste kunstikriitikute hulgas. Voronja galerii on kindlasti koht, kuhu tasub külastada, et avastada Eesti kunsti kõrgeimat taset.

Loe rohkem:  Galerii: Ivar Veermäe isikunäituse avamine Draakon galeriis | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga