Võimsalt võidelnud Eesti korvpallikoondis alistas EM-valiksarjas Leedu | Korvpalli Eesti koondis

2281287hdb8ct24

Eesti korvpallikoondis on taas tõestanud oma võimekust ja võitlusvaimu, alistades EM-valikturniiri mängus tugeva vastase Leedu. See võit on suur saavutus Eesti korvpallile ja tõestab, et meie riigi väikesel korvpallikoondisel on suur süda ja võimekus võidelda suurte riikide vastu. See võit annab meile lootust ja enesekindlust, et suudame edukalt võidelda ning esindada Eestit rahvusvahelisel tasandil. Eesti korvpallurid on tõelised kangelased ja nende võidujanu on nakkav kogu rahvale.

Eesti korvpallikoondis alistas esmaspäeval 2025. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja raames kolmekordse olümpiamängude pronksimeeskonna Leedu 65:59 ning jätkab kahe vooru järel täiseduga.

Matas Jogela vabavise viis Leedu 2.15 enne avaveerandi lõppu 18:12 juhtima, aga Eesti vastas sellele koguni 16:0 spurdiga ning lubas külalismeeskonnale uuesti punkte kolm minutit ja 40 sekundit pärast teise veerandaja algust.

Kahel puhul suurenes Eesti eduseis teise veerandaja lõpus ka 12 punktile, aga avapoolaja viimase kahe minutiga viskas Leedu seitse punkti eestlaste kahe vastu ja kahandas vahe neljale silmale. Janari Jõesaar viskas esimesel poolajal 16 punkti, Eesti võitis lauavõitluse koguni 24:10, sealjuures võtsid eestlased kaheksa ründelauda ja Leedu mitte ühtegi.

Kolmanda veerandaja alguses patustas Eesti neljal järjestikusel rünnakul, Kotsar eksis siis veel ka kahel vabaviskel ja võõrustajad said lõpuks silmad pähe alles 3.10 pärast poolaja algust, kui Jõesaar tabas korvi alt. Paraku tuli teist korvi seejärel oodata veel ligi neli minutit, aga Eesti õnneks ei tabanud hästi ka külalismeeskond. Äärmiselt rabeda perioodi jooksul tabas Eesti lõpuks 15 viskest neli ja Leedu 11-st kolm, eestlased tegid seitse pallikaotust.

Uudis täieneb.

Enne mängu:

Eesti alustas uut valiksarja võidukalt, kui alistas reedel võõrsil pärast ootamatult pikaks veninud rännakut Põhja-Makedoonia 74:69. Maik-Kalev Kotsar ja Siim-Sander Vene viskasid Eesti kasuks 16 punkti, Kristian Kullamäe toetas neid 14 silmaga. Oma esimese mängu võitis ka Leedu, kes oli Vilniuses Poolast üle 83:64.

Loe rohkem:  Reinbok: mängijaid ei ole kerge välismaalt koondisesse saada | Korvpalli Eesti koondis

Leedu koondise peatreener, eelmisel hooajal Kaunase Žalgirist juhendanud Kazys Maksvytis kutsus valikmängudeks koondisesse ka kuus Euroliigas leiba teenivat meest – Žalgirise pallurid Edgaras Ulanovase, Dovydas Giedraitise, Laurynas Birutise, Lukas Lekaviciuse ja Tomas Dimša ning möödunud suvel Baskonia särgi Crvena Zvezda vastu vahetanud Rokas Giedraitise. Küll sai Birutis vahetult enne koondiseakent vigastada, platsil ei näe ka Dovydas Giedraitist ning meeskonnaga ei sõitnud Tallinnasse kaasa ka Poola vastu algkoosseisus alustanud 208-sentimeetrine Manresa tsenter Martinas Geben.

“Eks Leedul mängumehi piisab,” rääkis Eesti peatreener Jukka Toijala pühapäeval. “Treeneri käe all on juba pikemat aega tööd tehtud ja mõned põhimängijad on tema klubis ka. Neil on asjad paika loksunud. See on hea viskevõistkond, aga füüsiline ka. Meil peab olema tarkust ja tuleb vastata nende füüsilisusele. Siis on võimalus,” sõnas Toijala.

Eesti koosseisu kuuluvad Kristian Kullamäe, Kasper Suurorg, Märt Rosenthal, Joonas Riismaa, Mikk Jurkatamm, Janari Jõesaar, Sander Raieste, Artur Konontšuk, Siim-Sander Vene, Kaspar Treier, Kregor Hermet, Mihkel Kirves, Matthias Tass ja Maik-Kalev Kotsar.

Viimati mängisid Eesti ja Leedu omavahel kaks aastat tagasi, kui enne EM-finaalturniiri toimunud kontrollkohtumistes sai Leedu esmalt 84:70 ja seejärel 90:88 võidu, 2020. aasta juulis toimunud Balti keti karikaturniiril alistas Eesti lisaaja järel tugeva vastase 92:85. Viis aastat varem kohtuti ka EM-finaalturniiril, kui Eesti juhtis veel neli minutit enne normaalaja lõppu 62:55, kuid siis sai 20 punkti visanud Janar Talts oma viienda vea ning leedukad lõpetasid mängu 9:0 vahespurdiga.

Pärast veebruarikuiseid mänge jätkub EM-valiksari alles novembris: Eesti sõidab 21. novembriks külla Poolale ning võõrustab neid siis kolm päeva hiljem.

Eesti korvpallikoondis on näidanud oma võimekust ja võitlusvaimu, alistades EM-valiksarjas tugeva vastase Leedu. Meie meeskond on tõestanud end võimsa võiduga ning näidanud, et suudab vastu astuda ka kõige raskematele väljakutsetele. See võit on suur saavutus meie riigi korvpallile ning annab meile lootust ja enesekindlust edasisteks võitlusteks. Jääme kindlaks oma eesmärkidele ja jätkame võistlust usus oma võimekusse ja meeskonnatöösse. Aitäh kõigile toetajatele ja fännidele, kes meid sel teekonnal toetavad!

Loe rohkem:  OTSEBLOGI | Eesti ja Leedu alustavad viimast veerandaega viigiseisult | Korvpalli Eesti koondis