Aldo Järvesoo: eestlaste moemaitse läheb iga aastaga paremaks | Elu

2278257h443ft24

Eesti moemaailma üks säravamaid tähti, Aldo Järvesoo on olnud stiili ja elegantsi eestvedaja juba aastaid. Tema looming on võitnud paljude eestlaste südamed ning tema disainid on tuntud kogu maailmas. Järvesoo oskab täpselt aimata eestlaste moemaitset ning tema kollektsioonid on aasta-aastalt vaid paranenud. Tema looming on täis julgust, unikaalsust ja ilu ning tema disainid on täiuslik segu traditsioonidest ja kaasaegsusest. Aldo Järvesoo jääb kindlasti üheks Eesti moemaailma säravaimaks talentiks ka tulevikus.

Moelooja Aldo Järvesoo tõi “Ringvaates” taaskord välja talle eredaimalt silma jäänud moenäited tänavuselt presidendi vastuvõtult.

Järvesoo sõnul on presidendi vastuvõtt vabariigi aastapäeval sündmus, mil Eesti moedisain on väga kaadris. Eesti inimeste maitse läheb moelooja sõnul iga aastaga ka aina paremaks. “Ma ei tea mitmendat korda ma seda siin kommenteerin, aga ma saan iga aasta öelda, et aina paremaks ja ägedamaks läheb. Aina rohkem erinevaid disainereid leitakse üles,” kommenteeris ta.

Järvesool palutigi välja valida presidendi vastuvõtu säravaimad näited.

Elisabeth Pihela ja Katrin Pihela

“Nende ema ja tütre kombo mõjus lihtsalt nii elegantselt, kevadiselt. Elisabethil on seljas selle kevade äärmiselt moekas värv veel. Ja nagu ma emast olin kuulnud, siis ema sooviski olla see kaitseingel seal taga ja nõudis valget kleiti. Elisabethi kleidi disainis Riina Põldroos ja Katrini kleidi Ketlin Bachmann-Põldroos.”

2278257h443ft24

Keit Pentus-Rosimannus

Liisi Eesmaa oskab leida ägedaid kliente, kes kannavad tema ägedat loomingut ja tellivad talt nii julgeid asju. Kui maailmamoes väga joondutakse Schiaparellist praegu ehk ongi suured vormid, suured lilled – kõik on suur. See oli ainus kleit, milles oli mängulisus, mida maailmamoes näeb, justnimelt see teatraalsuse osa. See oli nii õiges kohas, õige inimese seljas,” kommenteeris Järvesoo.

Loe rohkem:  Mälumängur: mälumängu edu võti on see, et pead kõigest teadma midagi | Elu

2277933h455bt24

Reet Kaldoja

“Reet Kaldoja on läbi aastate kõige stiilsem ja väljapeetum külaline olnud. Tema on natuke see inimene olnud, kes loob vastuvõtu kleitide trende. Mina ei ole eelnevalt isegi näinud sellist kombot – kleit ja püksid. Ta teeb seda julgusega, jäädes siiski soliidseks. Ma usun, et tulevikus me saame näha tema kleidi tuletisi veel,” sõnas Järvesoo.

2277141hd102t24

Riina Solman

“Kui ma see aasta väga palju rahvarõivaid välja ei toonud, sest väga vähe oli kasutatud rahvarõivaste interpretatsiooni modernses võtmes, siis Riina Solmani komplekt (jällegi Riina Põldroosi moemajast) – Setu sõlg ja need rahad panna sellisesse kombinatsiooni roosa maani pintsakuga, on võib-olla kõige modernsem lähenemine üldse,” kiitis Järvesoo. “Ta ei mõju nagu see oleks kodukootud ja ma arvan, et ei mõju ka solvanguna ühelegi rahvakunsti austavale inimesele.”

2277726h3c3at24

Ingrid Sembach-Hõbemägi

“See on Liisi Eesmaa looming jälle. Inimene, soeng, kõik see värv ja muster – see läheb nii hästi kokku. Ma arvan, et ta võiks seda igapäevaselt ka kanda ja ta jääks iseendaks selles.”

2277708he8eet24

Ene-Liis Semper

“Miks kiita inimest, keda alati kiidetakse, aga just julguse pärast. Tema jääb iseendaks isegi vastuvõtul, ta võib jääda iseendaks ka minnes pudeleid välja viima, ta ei pane siis dresse selga, et see ongi Ene-Liis Semper. See oli kõige rõõmsam kostüüm üldse, mida ma nägin seal vastuvõtul.”

2278038h02b1t24

Kärt Hammer

“Midagi nii stiilset ma rohkem isegi ei näinud vastuvõtul. Rickowensilik hästi modernne lähenemine ja lõpuni välja mõeldud, et kellena ma sinna lähen, Kärt Hammer läks Kärt Hammerina. Nii äge on vaadata, kui keegi ei pane end kasti, et mul on presidendi vastuvõtt ja mul on kolmveerand varrukat.”

Loe rohkem:  Kooli õppejuht: streik on viimase piirini aetud inimeste appikarje | Elu

2277756hb8e9t24

Eeva Mägi

“Eeva kannab tegelikult minu tehtud kleiti, mille ma tegin tema emale presidendi vastuvõtuks ma arvan viis aastat tagasi. Ta helistas mulle paar päeva enne vastuvõttu, et mis ma arvan, kui ta ema kleidi paneb. Ma ütlesin, et täiesti super, see läheb nii hästi kõigega kokku. See on taaskasutus kõige õigemas võtmes.”

2281335h649ct24

Imbi Jürgen

“Imbi Jürgeni kleidi ma tahtsin välja tuua sellega, et ametikette enamasti kannavad mehed ja neid saab kinnitada kuhugi külge, näiteks fraki külge. Aga naisterahval asub see kett hoopis teises kohas. Ma arvan, et ma sain lõpuks hakkama sellega, et see kett mõjub väga väärikalt.

2277243h7426t24

Sirje Karis

“Mulle õudsalt meeldis. Meeldib see altäär, meeldib see väärikus, mis selles kleidis on ja sama kleidiga võib ta minna ükskõik kuhu vastuvõtule välismaal ja ei pea häbenema seda.”

2276649h9b58t24

Heidy Purga

“Heidy Purgal oli ainsana see Schiaparellist inspireeritud must samet, pärlid, mis on väga moodsad. See on Karolin Kuusiku looming ja üks täiuslikumaid musti kleite, mis maailma on loodud.”

2276880h78f1t24

Kokkuvõttes võib öelda, et Estonias on moeekspert Aldo Järvesoo kindlalt veendunud, et eestlaste moemaitse on igal aastal paranemas. Tema sõnul on moedisaini tase ja valik Eestis järjest kõrgem ning eestlased omavad üha rohkem stiilitunnetust. Järvesoo usub, et see on positiivne areng ning annab tunnistust eestlaste üha kasvavast huvist moe vastu. Seega võime oodata veelgi rohkem põnevat ja maitsekat moevalikut kodumaiste disainerite käe all.

See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga