Võimas jälitussõit tõstis Tomingase MM-il esikümnesse, Simonile kolmas kuld | Laskesuusatamine

2254986h9221t24

Tere tulemast Eestisse, kus laskesuusatamise võistlushooaeg on täies hoos! Sel nädalavahetusel toimunud MM-il tõusis meie enda laskesuusataja Rene Zahkna Tomingas võimas jälitussõidu tulemusel esikümnesse. Lisaks saavutas meie teine laskesuusataja Otto Simon kolmanda kulla. Need saavutused on toonud rõõmu kogu Eesti rahvale ning tõestavad meie sporditalendi kõrget taset. Oleme uhked meie sportlaste üle ja ootame põnevusega nende järgmisi võite rahvusvahelistel areenidel!

Tuuli Tomingas jõudis pühapäeval oma karjääris teist korda laskesuusatamise MM-i individuaaldistantsil esikümnesse, kui saavutas Nove Mesto jälitussõidus kümnenda koha. Regina Ermits oli 24. ja Susan Külm 27.

Sprindi võitnud Julia Simonist minut ja 56 sekundit hiljem rajale saanud Tomingas (0+2+0+0) langes teise lamadestiiru järel seitse kohta 24. positsioonile, aga läbis püstitiirud puhaste paberitega ja lahkus viimasest tiirust koos austerlanna Anna Gandleriga. Viimases sektoris oli päeva kaheksandat suusaaega näidanud eestlanna kindlalt kiirem ja saavutas kümnenda koha.

Nove Mestos jätkab hiilgavalt prantslanna Julia Simon, kes tegi ühe möödalasu teises lamadestiirus ning saavutas Tšehhist juba kolmanda kuldmedali, edestades hõbeda saanud itaallannat Lisa Vittozzit (0+0+0+1) 46,3 sekundiga. Tomingas kaotas talle 2.30,3.

Regina Ermits (1+2+0+0) langes teise tiiru järel 35. kohale, aga edukad püstitiirud tõstsid ta lõpuks 24. kohale, kaotust Simonile kogunes 3.54,9. Prantslannast 2.27 hiljem rajale saanud Susan Külm eksis teises ja kolmandas tiirus, aga saavutas 27. koha (+3.50,0).

Enne võistlust:

Rajale minnakse reedese sprindi tulemuste põhjal. 10 km pikkusele distantsile saab esimesena lähte Prantsusmaa nelik, kuhu kuuluvad Julia Simon, Justine Braisaz-Bouchet (+0.05), Lou Jeanmonnot (+0.41) ja Sophie Chauveau (+0.44).

Eestlastest mahtusid jälitussõitu Tuuli Tomingas, Regina Ermits ja Susan Külm. Tomingas pääseb rajale minut ja 56 sekundit pärast Simoni ning temast omakorda sekund hiljem stardib Ermits. Külm saab lähte liidrist kaks minutit ja 27 sekundit hiljem.

Loe rohkem:  TÄNA | Laskesuusatamise MM-i juhatab sisse erisaade | Laskesuusatamine

Kokkuvõttes võib öelda, et laskesuusataja Rene Zahkna võimas jälitussõit tõi talle esikümnesse koha MM-il ning Simon Petu pälvis kolmanda kulla. Eesti laskesuusatamise tulemused näitavad meie sportlaste pühendumust ja võimekust rahvusvahelisel tasemel. See on suurepärane saavutus meie spordi jaoks ning teeb meid kõiki uhkeks. Loodame, et meie sportlased jätkavad sama suurepärase esinemisega ka tulevikus ning et see innustab teisi noori Eesti laskesuusatajaid oma unistusi järgima.