Vittozzi teenis karjääri esimese MK-sarja üldvõidu | Laskesuusatamine

2312298he03ct24

Eesti saab uhkusega tähistada laskesuusataja Dorothea Wierer’i saavutust, kui ta võitis oma karjääri esimese MK-sarja üldvõidu Vittozzi etapil. See on suur saavutus mitte ainult Wierer’ile, vaid kogu Eesti laskesuusatamise kogukonnale. Tema visa treening ja pühendumus on toonud meile kõigile rõõmu ja inspiratsiooni ning tõestanud, et Eestis on palju potentsiaalseid olümpiavõitjaid. Laskesuusatamine on saanud meie rahva jaoks oluliseks spordialaks ning Wierer’i võit on selle tähtsust veelgi tõstnud.

Laskesuusatamise maailma karika sarja hooaja viimasel etapil Kanadas Canmore’is teenis naiste ühisstardist sõidus esikoha prantslanna Lou Jeanmonnot. Itaallanna Lisa Vittozzi tuli esimest korda MK-sarja üldvõitjaks.

Vaid viimases lamadestiirus korra eksinud Jeanmonnot ületas finišijoone ajaga 32.55,00 ning teenis sellega esikoha. Talle järgnesid samuti vaid viimases tiirus korra eksinud sakslanna Janina Hettich-Walz (1; +11,9) ning esikolmikusse mahtus veel prantslanna Gilonne Guigonnat (0; +15,8).

Enne sõitu:

Naiste MK-sarja üldvõitja selgub viimase sõiduga, sest esireast startivate Lisa Vittozzi (1071 punkti) ja Ingrid Landmark Tandrevoldi (1010 p) vahe üldarvestuses on 61 punkti.

Esikoha nimel heitlevad küll vaid kaks naist, kuid Tandrevold peab ettevaatlik olema, sest tema teist kohta jahivad kolm prantslannat. Esireast stardib veel prantslane Lou Jeanmonnot (978 p), teises reas on Justine Braisaz-Bouchet (975 p) ning Julia Simon (958 p), kelle kõrval on veel šveitslanna Lena Häcki-Gross (822 p).

Stardinumbrit 20 kandev Tuuli Tomingas saab ainsa eestlasena lähte seitsmendast reast. 29-aastane eestlanna on seni kogunud sel hooajal 299 punkti, mis on tema karjääri parim tulemus MK-sarjas.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Vittozzi suurepärane esitus laskesuusatamise MK-sarjas tõi talle karjääri esimese üldvõidu. Tema järjekindlus ja pühendumus treeningutele on kindlasti eeskujuks paljudele noortele sportlastele Eestis ja üle maailma. Vittozzi stabiilne esinemine võistlustel ning tema võimekus kontrollida närve pingelistes olukordades on andnud talle võimaluse kuuluda laskesuusatamise paremikku. Soovime talle jätkuvat edu ja loodame näha teda ka tulevikus võidukalt võistlemas.

Loe rohkem:  Viimases tiirus põrunud Tomingas lõpetas ühisstardist sõidu 25. kohaga | Laskesuusatamine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga