Vikersundi lennumäel domineerisid austerlased | Suusahüpped

2312301hf768t24

Tere tulemast Vikersundi lennumäele, kus sel nädalavahetusel domineerisid suusahüpetes austerlased! See oli võimas etendus, kus meie naaberriigi sportlased tõestasid oma üleolekut ning pakkusid meile põnevust ja adrenaliinirohkeid hetki. Nende graatsilised hüpped ja kõrgetasemeline osavus olid muljetavaldavad ning tegid meie südamed kiiremini põksuma. See oli suurepärane võimalus näha maailmaklassi sportlasi oma parimas vormis ning tunda uhkust meie sportimise ja suusakultuuri üle. Sündmus oli täis emotsioone ja elevust ning jättis meile kustumatu jälje.

Suusahüpete maailma karika sarja etapil Vikersundi lennumäel peeti pühapäeval kaks etappi, kus esikohad teenisid austerlased Stefan Kraft ja Daniel Huber.

Kõigepealt oli kavas ühe vooruga võistlus, mille võitis Kraft, kes lendas 244,5 meetrit ja teenis 256,0 punkti. Teiseks tulnud Huber maandus kolm meetrit kaugemal, aga piirdus 248,2 punktiga. Kolmandaks tuli sloveen Domen Prevc (245,4).

Kaheksa hulka mahtusid ka norralased Halvor Egner Granerud (231,1) ja Robert Johansson (227,0), sakslane Andreas Wellinger (225,8) ning sloveenid Timi Zajc (224,0) ja Peter Prevc (222,6).

Artti Aigro sai 32. koha (207 meetrit ja 183,3 punkti).

Teisele võistlusele pääsesid 30 paremat ja Aigrot nende seas ei olnud. Peeti kolm vooru, iga vooruga langes kümme kehvemat välja ehk kolmanda hüppe tegid kümme paremat.

Selle võistluse võitis Huber (689,2 punkti), kes edestas Krafti (671,9) ja Zajci (633,0).

Kaheksa hulka jõudsid ka Peter Prevc (628,5), Domen Prevc (619,4), austerlane Daniel Tschofenig (616,8), poolakas Aleksander Zniszczol (601,5) ja austerlane Michael Hayböck (573,6).

Märtsis erinevatel Norra mägedel – varem ka Holmenkollenis ja Trondheimis – toimunud Raw Touri võitis kokkuvõttes Kraft, kellele järgnesid Peter Prevc ja Huber. Kraft on praeguseks kindlustanud ka MK-sarja üldvõidu.

Loe rohkem:  Artti Aigro tegi kvalifikatsioonis hea soorituse | Suusahüpped

Suusahüppajatel seisab ees veel vaid kaks võistlust Planica lennumäel, kus võisteldakse 22. ja 24. märtsil.

Kokkuvõttes võib öelda, et Vikersundi lennumäel domineerisid sel aastal austerlased suusahüpetes. Nende oskused ja ettevalmistus olid tõeliselt muljetavaldavad ning võimaldasid neil saavutada suurepäraseid tulemusi. Kuigi Eesti sportlased võitlesid vapralt ja näitasid head vormi, jäi seekordne võistlus austerlaste kätte. Siiski on oluline meeles pidada, et sport on alati ettearvamatu ja järgmisel korral võivad rollid olla vastupidised. Oluline on jätkata treenimist ja püüelda oma eesmärkide poole, olenemata sellest, kes võidab või kaotab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga