Viljandis avati uus päästekeskus | Eesti

2251533hfe64t24

Tere tulemast Viljandisse! Täna on suur päev, sest meil on rõõm teatada, et avati uus ja kaasaegne päästekeskus. See on oluline samm meie linna ja kogukonna ohutuse tagamisel. Uus päästekeskus on varustatud kõige uuema tehnoloogiaga ja meie päästjad on valmis kõiki külastajaid vastu võtma ja neile keskkonna tutvustama. See on tähtis samm meie linna arengus ja me oleme uhked selle üle, et saame pakkuda veelgi paremat turvalisust kõigile meie elanikele ja külalistele. Tule ja külasta meie uut päästekeskust ning saa osa selle olulise rajatise avamisest!

Viljandis avati nüüdisaegne päästekeskus, mis on koduks kohalikule päästekomandole. Samast majast toimub ka kogu Viljandimaa päästetegevuse juhtimine.

Päästeameti peadirektor Margo Klaos ütles, et Viljandi uus päästekeskus maksis veidi üle viie miljoni euro, kuid loodud on head tingimused nii päästjatele kui ka päästetööks vajaliku tehnika hooldamiseks ja hoiustamiseks.

Meil mahub sisse kogu päästetehnika, me saame siia ka redelauto paigutada. Ja päästjatel on treenimise võimalused, ennetustöö tegemise võimalused ja see maja on ka ohutuskeskuseks kogu Viljandi maakonnale,” lausus Klaos.

Uue päästemaja juurde on plaanis luua ka laadimisvõimalus elektriautole, mis toetab päästeameti plaani soetada ka üks elektriline päästeauto. Klaose sõnul uute päästehoonete ehitamine jätkub.

“Meil on veel sellel aastal neli päästekomandot üleriigiliselt ootel ja avame varsti. Jüri, Haapsalu, Kilingi-Nõmme ja Paide,” ütles Klaos.

Aga mis saab Viljandi inimesi pea pool sajandit teeninud vanast tuletõrjedepoost, mis pealegi on nõukogudeaegse arhitektuuri särava näitena kaitse all?

“Kuna tegemist on Riigi Kinnisvara vaates mittevajaliku varaga, siis see on meil müügiplaanis,” lausus RKAS-i kinnisvaraarenduse direktor Tarmo Mändmets.

Kokkuvõttes on Viljandi uue päästekeskuse avamine oluline samm piirkonna ohutuse tagamisel. Uus keskus on varustatud kaasaegse tehnoloogiaga ja võimaldab kiiremaid reageerimisi hädaolukordadele. Lisaks on see oluline ka kohalike elanike turvatunde tõstmisel. Uus keskus suurendab kohaliku kogukonna võimekust ennetada ja reageerida erinevatele õnnetustele ning kriisidele. See näitab ka ametivõimude pühendumust piirkonna elanike ohutusele ning on oluline samm Eesti üldise hädaolukordadele reageerimise võimekuse parendamisel.

Loe rohkem:  Ajalehtede juhtkirjad kritiseerivad Kallast presidendi vastuvõtu pärast | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga