Viljandi kitarrifestivalil esineb Austraalia kitarrist Frank Gambale | Muusika

2298555h2113t24

Tere tulemast Viljandisse, kus sel aastal toimub üks omanäolisemaid kitarrifestivale Eestis! Festivali tähelena astub lavale Austraalia kitarrivirtuoos Frank Gambale, kes on tuntud oma unikaalse mängustiili ja improvisatsioonioskuste poolest. Tema võimas muusika ja kirevad kitarrirütmid on paelunud publikuid üle kogu maailma. See on suurepärane võimalus nautida maailmatasemel muusikat otse kodusel pinnasel. Ära jää maha sellest ainulaadsest kogemusest!

Tänavu 17. korda toimuv Viljandi kitarrifestival avaldas esimese artistina Austraalia kitarristi Frank Gambale.

Frank Gambale on Austraaliast pärit kitarrist, kes on olnud kolm korda Grammy nominent ning ühe korra sama auhinna ka pälvinud. Festivali juhi Ain Agana sõnul ei vaja Frank Gambale nimi muusikasõpradele tutvustamist. “Tegemist on praeguse aja ühe kõige unikaalsema elava kitarrilegendiga.”

Gambale karjäär sai alguse 1980. aastatel Los Angeleses, kus ta oli osa ansamblist Chick Corea Elektric Band. Gambale on kirjutanud oma elu jooksul üle 300 laulu ning avaldanud üle 20 albumi. “Frank Gambale on eriti kõrgele tasemele viinud oma erilise kitarrimängutehnika sweep-picking, olles selle üks novaatoreid maailmas, mida siis ka rohketel DVD-el esitleb ja ka õpetab,” selgitas Agan.

Viljandi Kitarrifestival toob lavale artisti koosseisus Frank Gambale Natural High Trio, kuhu kuuluvad Gambale kõrval veel Jerry Leonide (basskitarr) ja Domique di Piazza (klahvpillid).

Festival toimub Viljandis 9. kuni 13. oktoobrini.

Kokkuvõttes võib öelda, et Viljandi kitarrifestivalil esinev Austraalia kitarrist Frank Gambale toob kindlasti kaasa elamusterohke ja mitmekülgse muusikaõhtu. Tema tehniline osavus ning unikaalne stiil pakuvad publikule unustamatu kogemuse ning inspireerivad ka kohalikke kitarrimängijaid. Gambale’i esinemine kindlasti rikastab Eesti muusikamaastikku ning toob kaasa uusi mõtteid ja ideid kitarrimuusika valdkonnas. Olles juba aastaid muusikamaailma tipus, on Frank Gambale kindlasti üks oodatumaid artiste sel aastal toimuval festivalil.

Loe rohkem:  Otse kell 10: muusikatööstuse arutelu "Olukord on …, kuid see on meie tuleviku väetis!" | Muusika

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga