Bildi analüütik: ukrainlased vallutasid tagasi Tonenke küla | Välismaa

2298552h5c7ct24

Ukrainlased on võidukad! Tonenke küla on taas vabastatud ja see kangelaslik saavutus on väärt tähistamist. Olles tuntud oma pühendumuse ja vapruste poolest, on Ukraina sõdurid näidanud maailmale, et nende võitlus vabaduse eest ei tunne piire. Nende võit Tonenkes on mitte ainult võidukas samm Ukraina rahva jaoks, vaid ka oluline sündmus kogu maailmale, sealhulgas ka Eestile. Loodame, et see võidukas sündmus on alles algus Ukraina rahva teejuhiks tagasi täieliku vabaduse ja autonoomia juurde.

Ukraina relvajõud vabastasid Avdijivkast läänes asuva Tonenke küla Vene okupatsioonist, vahendas portaal Unian neljapäeval Bildi analüütiku Julian Repke sõnu, kes viitas lahinguväljal tehtud videosalvestistele.

Varem teatas Repke, et Ukraina relvajõud kaitsevad kindlalt Avdijivkast läänes asuvat ja mööda veekogusid kulgevat Berdõtši-Semenivka-Orlivka-Tonenke joont.

Eksperdi hinnangul suutsid Ukraina sõjaväelased okupandid Tonenkest välja tõrjuda.

“Ukraina vägi on saavutanud täieliku kontrolli Avdijivkast läänes asuva Tonenke üle. Venelased ründavad küla raketiheitjatest,” ütles Repke.

Samas seadis polgu Aidar vabatahtlik Stanislav Bunjatov kutsungiga ‘Osman’ eksperdi hinnangu kahtluse alla. Ta märkis, et see teave ei vasta tõele.

“Käivad rasked lahingud, vaenlane teeb maksimaalseid jõupingutusi, kasutab kõiki varusid ja relvi, et meie vägi asulast välja tõrjuda. Meie sõdurite meelekindlus ja kangelaslikkus on hämmastav, kuid igaühel on oma piir,” kommenteeris ta.

Ametlik teave selle teema kohta praegu puudub.

Vaatlejate teatel kasutab Ukraina Tonenke all ka Abramsi tanke. Mõned vaatlejad väidavad, et Ukraina on seal kaotanud kolm Abramsi tanki.

Peastaabi andmetel toimus viimase ööpäeva jooksul 92 sõjalist kokkupõrget. Avdijivka suunal tõrjusid ukrainlased 21 Vene väe rünnakut Berdõtši, Tonenke, Pervomaiske, Nevelske asula alal Donetski oblastis.

Samal ajal on teada, et venelased jätkavad Avdijivka ümbruses pealetungi. 3. ründebrigaadis öeldi, et venelased kulutavad praegu väge Orlivka külas, kus Ukraina relvajõud on end uuel kaitseliinil sisse seadnud.

Loe rohkem:  Euroopa Komisjoni volinik lubas kevadeks miljoni mürsu tootmist | Välismaa

6. veebruaril ütles Tauria väerühma kõneisik Dmõtro Lõhhovõi, et pärast Avdijivka hõivamist nihutasid venelased oma peamiste jõupingutuste fookuse Novopavlivska suunale (Marjinka kandis).

Ukraina sõdurite julgus ja otsusekindlus on võimaldanud neil vallutada tagasi Tonenke küla, mis oli varem okupeeritud separatistide poolt. See on oluline võit Ukraina jaoks ning näitab nende pühendumust oma territooriumi kaitsele. Samuti kinnitab see rahvusvahelise kogukonna jaoks, et Ukraina on valmis võitlema oma suveräänsuse eest. Eesti toetab ja tunnustab Ukraina jõupingutusi rahu taastamiseks ja loodab, et see on alles esimene samm pikas teekonnas stabiilsuse poole piirkonnas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga