Viljandi jäärajasõidul võidutses Aarma, naistest taas parim 15-aastane Koha | Autosport

2255253h537dt24

Tere tulemast Viljandi jäärajasõidule, kus põnevust pakkusid nii meeste kui naiste võidusõidud! Sel aastal võttis meeste võistluse esikoha Aarma, kes näitas muljetavaldavat sõiduoskust ja kiirust. Samuti ei jäänud alla ka naiste võistlus, kus parimaks osutus 15-aastane Koha, kelle nooruslik energia ja võimekus pani kõik pealtvaatajad hinge kinni hoidma. Viljandi jäärajasõit tõestas taas kord, et Eesti autosport on täis andekaid sõitjaid, kes suudavad pakkuda põnevust ja adrenaliini kõigile spordisõpradele.

Jäärajasõidu Eesti karikavõistluste teine etapp peeti laupäeval Viljandi järvel suurepärastes oludes. Naiste klassis sai teise järjestikuse etapivõidu noor Grete Mia Koha.

Jäärajasõidu Eesti karikavõistluste teisel etapil läbiti Viljandi järvel neljakilomeetrist ringi. Starditi sõudebaasi juurest, kihutati Männimäele ning tagasi. Jää oli sile, piisava paksusega ja rada püsis heas konditsioonis võistluse lõpuni. Kui kahe nädala eest Valgamaal toimunud avaetapil oli 140 osalejat, siis nüüd käis Viljandis erinevates võistlusklassides jääl kokku pea 200 rallisõitjat. Tänavarehvidega kihutati tehnilisemal ja piikrehvidega kiiremal rajal. Osavust mõõdeti nii ralliautodel kui bagidel.

Kõige kiiremas autoklassis sai esikoha Mitsubishi Lancer Evo rooli keeranud Raik-Karl Aarma. Selles klassis konkureerisid nelikveolised autod piikrehvidega. Kolmas oli Roland Murakas, kelle ette mahtus kolme vooru kokkuvõttes tema kaardiligeja Kalle Adler.

Naisteklassis sai teise järjestikkuse etapivõidu alles 15-aastane Grete Mia Koha, kes võttis kurve roosa Ford Fiesta R1-ga. Esimese võistluse tegi ta rallisõitjana kolme aasta eest just jäärajal, paar kuud pärast autorooli istumist.

“Alustasin autospordiga nüüdsest kolm aastat tagasi Ford Fiestaga ühel asfaldiplatsil. Sealt liikusin edasi “Noored rooli” sarja, kus sõitsin kokku kolm aastat ning siis eelmisel aastal sõitsin selle kõrvalt ka juba sprinte ja rahvarallisid ning jäärada,” rääkis Koha ERR-ile.

Loe rohkem:  Tänak: peame need eksimused lõpetama | Autosport

Viljandi etapil näitas Koha kindlaid ja kiireid sõite, sest harjutas eelnevalt Võrtsjärve jääl. Tartu Kesklinna Kooli kaheksanda klassi õpilane lööb võimete kohaselt kaasa ka auto ettevalmistamisel. “Tavaliselt tegelen rehvide vahetamisega ja auto puhastamisega. Auto tehnilisema poole pealt hoolitseb meil CRC rallitiim,” sõnas Koha.

Jäärajasõidu Eesti karikavõistlustel on kokku neli etappi ja kaks viimast sõidetakse 24. ja 25. veebruaril Võrtsjärvel.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Viljandi jäärajasõidul nägime põnevat võidusõitu, kus parimaks osutus Aarma. Naistest tuli taas parimaks noor ja andekas Koha, kes suutis kindlalt enda tiitlit kaitsta. See võidusõit tõi esile noorte talentide potentsiaali ja näitas, et Eesti autosport on tugev ja elav. Jäärajasõidu populaarsus jätkab kasvamist ning tõotab pakkuda põnevust ja emotsioone nii sõitjatele kui ka pealtvaatajatele ka tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga