MM-iks valmistuv Selevko proovis Tartus vabakavas kahte neljast hüpet | Iluuisutamine

2255250h36cat24

Tartus toimus iluuisutamise vabakava võistlus, kus MM-iks valmistuv Dmitri Selevko astus võistlustulle. Sel korral näitas ta oma oskusi vabakavas, tehes kahte neljast hüpetest. Selevko esitlus oli muljetavaldav ning jäi paljudele meelde. Tema ettevalmistused MM-iks on täies hoos ning ta on kindel, et suudab end parimal viisil esindada. Publik oli vaimustatud tema etteastest ning ootab põnevusega, mida toob tulevik ning kuidas Selevko MM-il esineb.

Kolm päeva Tartus kestnud rahvusvahelisel iluuisutamisvõistlusel käisid jääl nii tiitlivõistluste kogemusega sportlased kui alles karjääri alustavad uisutajad.

Tartu Lõunakeskuses juba 18. korda toimunud iluuisutamisvõistlus kuulus esmakordselt Rahvusvahelise Uisuliidu kalendrisse.

Vabakavas ebaõnnestunult kahte neljakordset hüpet proovinud EM-hõbe Aleksandr Selevko kogus oma rekordiga võrreldes kahe kavaga 42 punkti vähem, kuid sai esikoha, sest konkurente tal polnud. Noorem vend Mihhail pidi parema jala põletiku tõttu stardist loobuma. Selevko kogus Tartus lühikava eest 80,54 punkti, vabakavaga teenis ta 133,64 ja kokku 214,18 punkti.

Täispikk laupäevase võistluspäeva kordus, Selevko vabakava videos alates 4:36.00:

Uuel nädalal lendab maailmameistrivõistlusteks valmistuv Selevko Araabia Ühendemiraatidesse, kus osaleb Abu Dhabi Classic Trophy turniiril. 

Viie naise konkurentsis oli Astri Arenal parim Kristina Lisovskaja, kes jäi oma rekordist vaid kolme ja poole punkti punkti kaugusele. Ta teenis kohtunikelt kahe kavaga 154 punkti ja edestas Aleksandra Golovkinat Leedust. Mõlemad uisutasid jaanuaris EM-il, kus Lisovkaja laeks jäi 27. koht ja Golvkina teenis 16. koha. Lisovskaja sai Tartus rahvusvahelistelt kohtunikelt lühikava eest 54,02 ja vabakava eest 100,41 punkti.

Naisjuuniore oli Tartus ka Lätist ja Soomest ning esikoha sai valitsev Eesti meister Elina Goidina 169 punktiga. Tema valmistub juunioride maailmameistrivõistlusteks. Kui tippe oli hõredalt, siis noori jagus küllaga. Kolme päeva jooksul astus Tartus üles üle 250 iluuisutaja. Peakorraldaja oli Tartu Uisukool koostöös Lõunakeskuse ja Astri Arenaga. See oli esimene väljaspool Tallinna toimunud ISU võistlus Eestis.

Loe rohkem:  Mazingue ja Gaidajenko unistavad olümpiast: meil on väga suur potentsiaal | Iluuisutamine

Kokkuvõttes võib öelda, et Selevko on teinud suurepäraseid edusamme valmistudes MM-iks. Tartus toimunud vabakava treening näitab selgelt tema pühendumust ja pingutusi. Kahe neljast hüppest edukalt sooritatud on kindlasti positiivne märk tema ettevalmistuste kohta. See näitab tema pühendumust ja tahet saavutada parim tulemus võistlustel. Loodame, et ta suudab jätkata sama tugevalt ja esitleda end MM-il oma parimas vormis. Soovime talle edu ja tugevat ettevalmistust järgnevateks võistlusteks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga