Vilja Toomast sai südameseiskumise tagajärjel südamestimulaatori | Inimesed

2300178h561ct24

Vilja Toomast’s life took an unexpected turn when she suffered a sudden cardiac arrest that left her in need of a pacemaker. This life-saving device, also known as a heart stimulator, has become a crucial part of her daily routine. Vilja’s story serves as a powerful reminder of the fragility of life and the importance of being prepared for any health emergency. Join us as we delve into Vilja’s journey of resilience and recovery in the face of adversity.

“Ringvaate” stuudios rääkis Vilja Toomast, kes elab juba mitu kuud südamestimulaatoriga, oma südameseiskumisest. Abikaasa Taimo Toomast on aastate eest üle elanud kopsusiirdamise. Nende sõnul aitab rasketest aegadest üle positiivne mõtlemine ning pere toetus.

“Mina olen optimist. Sel talvel on olnud küll tagasilööke, paar nädalat tagasi oli mul viirus, kuna mu immuunsus on väga madal,” ütles Taimo Toomast, kes on aastate eest üle elanud kopsusiirdamise. “Aga siis tuleb jälle midagi ilusat, õpilased ja lapsed.”

“See vaikselt hiilis minuga kaasa, ei teagi, millal see algas. Ma ei saanud aru, et olen nii tõsiselt haige. Taimo oli vaja jalgele aidata, samal ajal olid valimised, mis läksid hästi, sain riigikogusse,” meenutas Vilja Toomast aega, mil südameprobleemid tõenäoliselt kulmineeruma hakkasid. “Siis tekkis tühjuse tunne, et kõik on nagu tehtud. Olin kogu aeg hästi väsinud. Ma ei saanud aru, miks ma öösel mitmeid kordi aina üles ärkan. Arvasin, et olen ületöötanud ja et küll läheb mööda.”

Vilja Toomasti sõnul oli suurem äratuskell siis, kui nad olid Prantsusmaal puhkamas. “Läksin tualetti, kus kukkusin kokku. Olin seal üksinda, ärkasin selle peale, et mul oli väga valus.”

Loe rohkem:  Merle Jääger: kirjutan siis, kui midagi mind korralikult närvi ajab | Inimesed

“Ta tuli veel voodisse tagasi ja alles hommikul rääkis sellest, et ta öösel kukkus,” meenutas Taimo Toomast. “Juba suvel lõi tal paar korda pildi eest ära. Aga ta on väga sitke naine.”

Vilja Toomast tuli Eestisse tagasi ja läks neuroloogi juurde kontrolli, sest pea jätkuvalt valutas. Aga see ei olnud neuroloogiline probleem ning ta suunati kardioloogi juurde. “Ühe testi käigus hakkas mul väga paha, siis olingi äkki teadvuseta. Kolm-neli sekundit oli asüstoolia, süda seiskus, ei löönud enam. Siis toodi mind jälle tagasi. Südamestimulaatoriga on enesetunne palju parem, öiseid ärkamisi enam ei ole, väsimust ikka veel on, aga ma loodan kevade peale. Aga ma viitsin jälle koduseid töid teha.”

Vilja Toomast on võitlusvaimuga eeskuju kõigile, olles suutnud taastuda südameseiskumisest ja saanud uue võimaluse elada täisväärtuslikku elu tänu südamestimulaatorile. Ta tõestab, et raskustega silmitsi seistes on võimalik leida jõudu ja tahtejõudu, et jätkata hoolimata tagasilöökidest. See lugu innustab meid hindama iga päeva ning mõistma, kui oluline on tervis ja elu nautimine. Vilja toomast on tõeline võitleja ja tema lugu peaks meid kõiki inspireerima olema tänulikud ja tugevad ka raskustega toimetulekuks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga