Ukraina kõrge ametnik: Saksamaa on täis Vene spioone | Välismaa

2300181h10f6t24

Tere tulemast Eestisse! On tulnud ilmsiks, et Ukraina kõrge ametnik kinnitab, et Saksamaa on täis Vene spioone. See uudis on tekitanud suurt kõneainet ja paneb mõtlema, kui ulatuslik võib olla Vene luuretegevus Euroopas. Kas meie naaberriigis Saksamaal on tõesti nii palju vene spioone? Mis on nende eesmärk ja kuidas see mõjutab meie piirkonda? Astume sellesse intrigeerivasse teemasse sügavamale ja avastame rohkem sellest olulisest välispoliitika aspektist.

Ukraina riikliku julgeoleku- ja kaitsenõukogu sekretär Oleksi Danilov ütles ajalehele The Times, et Saksamaal tegutseb väga palju Venemaa spioone.

Hiljuti lekkis meediasse Saksa sõjaväelaste kõrgetasemelisel koosolekul peetud Ukraina sõja teemaline arutelu. Leket kasutas ära ka Venemaa propagandamasin. 

Danilov ütles nüüd, et Saksamaa on täis uue põlvkonna Vene spioone ning Saksa ametnikke hoiatati juba varem mitu korda, et nad on spionaaži suhtes “haavatavad”, vahendas The Times.

Danilov ütles, et Saksamaal paikneb ulatuslik Moskva spioonivõrgustik. Venemaa võis seetõttu kätte saada ka muid vestlusi, mis võivad lääneriike kahjustada. Danilovi sõnul kuulavad venelased Saksa ametnike vestlusi ja viimane leke ei pruugi olla viimane. 

38-minutiline kõneluste salvestus postitati eelmise nädala lõpus Venemaa sotsiaalmeediasse. Saksa ohvitserid andsid vestluses mõista, et britid aitavad ukrainlastel kasutada Storm Shadow rakette. Ajalehe The Times allikate teatel muretseb nüüd kaitseministeerium Ukrainas viibivate brittide turvalisuse pärast. 

Leke pani ka Berliini piinlikku olukorda, Saksamaa julgeolekuprotokollid tekitavad üha rohkem küsimusi. Berliin teatas, et Venemaa tahab infolekkega Saksamaad destabiliseerida. 

Danilov ütles, et ukrainlased on ka varem sakslasi hoiatanud turvalise side puudumisega seotud tagajärgede eest. Tema sõnul ei tohi Venemaa luuramise võimekust alahinnata. 

“Võin teile kinnitada, et Saksamaal tunnevad nad (spioonid) end väga vabalt,” ütles Danilov. 

Loe rohkem:  USA-s on talvetormid nõudnud nädalaga 60-80 inimese elu | Välismaa

Danilov tõi välja, et juba enne Berliini müüri langemist oli Saksamaal palju luurajaid, nüüd tegutsevad seal nende lapsed ehk uus põlvkond. 

“Me arvame, et Saksamaa on Venemaa mõjude suhtes väga haavatav, see on seotud nende minevikupärandiga ning sakslase ja venelaste koostööga, mis toimus enne täiemahulist sõda Ukrainas. Saksamaal on palju venelasi, see pole saladus, see on hästi teada,” rääkis Danilov. 

Venemaa alustas Ukrainas sõjalist tegevust 2022. aastal. Seejärel saatis Berliin riigist välja umbes 40 Vene diplomaati, keda peeti ohuks riigi julgeolekule. Briti mõttekoja International Institute for Strategic Studies (IISS) tippjuht William Alberque ütles aga, et Saksamaal on veel pikk tee minna, et Vene spioonidest vabaneda.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Ukraina kõrge ametniku väited Saksamaa täis Vene spioone tekitavad kindlasti küsimusi ja muret Euroopa julgeoleku olukorra pärast. Sellised väited näitavad, et Vene luuretegevus on laialdane ja võimeline mõjutama mitmeid riike, sealhulgas Saksamaad. Seetõttu on oluline, et riigid üle Euroopa töötaksid koos, et tõkestada Vene spionaaži ja tagada oma kodanike turvalisus. See paneb veelgi suurema rõhu ühisele julgeolekule ning koostööle luureteenistuste vahel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga