Sloveenia suusahüppetäht tõmbab karjäärile joone alla | Suusahüpped

2246943h1020t24

Tere tulemast Eestisse! Sloveenia suusahüppetäht tõmbab karjäärile joone alla | Suusahüpped on uudis, mis kõnetab nii suusahüppefänne kui ka spordimaailma üldiselt. See sündmus mõjutab mitte ainult Sloveenia spordiareeni, vaid kogu maailma suusahüppe kogukonda. Kui soovite rohkem teada saada selle kuulsuse karjäärist ja tema otsusest pensionile jääda, siis jätkake lugemist. Selle sündmuse mõju ei piirdu ainult suusahüpete valdkonnaga, vaid puudutab ka fänne, sponsoreid ning spordi jälgimisel ja harrastamisel osalejaid üle maailma.

Sloveenia suusahüppekuulsus Peter Prevc otsustas 31 aasta vanuselt sportlaskarjääri lõpetada.

Tänavuse MK-hooaja järel suusad varna riputav Prevc võitis hooajal 2015/2016 nii MK-sarja kokkuvõttes kui ka Nelja hüppemäe turnee. Kokku on tema nimel 23 MK-etapivõitu.

Tiitlivõistluste ainus täistabamus pärineb 2022. aasta Pekingi olümpiamängudelt, kui tuli Sloveenia koondisega segavõistkonnavõistluses kuldmedalile. Samadel mängudel tuli hõbemedal meeskonnavõistluses.

Individuaalselt on tal hõbemedalid 2013. aasta Val di Fiemme MM-i suurelt mäelt ja 2014. aasta Sotši olümpia normaalmäelt ning pronksmedalid Val di Fiemme normaalmäelt ja Sotši suurelt mäelt.

Prevc pärineb suusahüppajate perekonnast. Koos noorema venna Domeniga tuldi äsja lennumäe maailmameistrivõistlustel meeskondlikuks maailmameistriks. Teine vend Cene Prevc lõpetas karjääri mõne aasta eest, aga õde Nika on hetkel naiste MK-sarja liider.

Prevc kommenteerib loobumisotsust täpsemalt teisipäevasel pressikonverentsil.

Kokkuvõttes võib öelda, et Sloveenia suusahüppetäht Peter Prevc on teinud õige otsuse oma karjääri lõpetamise kohta. Ta on saavutanud suurepäraseid tulemusi ja võitnud mitmeid auhindu, kuid mõistab, et on aeg järgmisele etapile liikuda. Tema otsus tõmbab kindlasti kaasa palju emotsioone ja austust nii tema fännide kui ka spordimaailma poolt. Prevc on jätnud oma jälje suusahüppe maailma ning tema panus jääb alatiseks meelde. Oleme tänulikud tema saavutuste eest ning soovime talle kõike head tema tulevastes ettevõtmistes.

Loe rohkem:  Mõõnav Granerud kaalub treeningutele keskendumist | Suusahüpped

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga