VIDEO | Mavericks alistas Irvingu meisterliku võiduviskega Nuggetsi | Korvpall

2312421h41c4t24

Tere tulemast Eesti! Hiljutine põnev korvpallimäng Dallas Mavericksi ja Denver Nuggetsi vahel jättis kõik hingetuks, kui Mavericksi mängumees eksperdliku võiduviske abil alistas vastased. See hetk oli täis põnevust ja adrenaliini ning jättis fännid üle maailma vapustatud. Kui olete spordi- ja põnevushimuline, siis see mäng on kindlasti midagi, mida ei tohiks jätta vaatamata. Uurige lähemalt ja nautige põnevat korvpalliaktsiooni!

Üks korvpalliliiga NBA talendikamaid mängijaid Kyrie Irving näitas pühapäeva hilisõhtul taas klassi, kui andis suurepärase võiduviskega Dallas Mavericksile tiitlikaitsja Denver Nuggetsi vastu võidu.

Euroopa superstaaride Luka Doncici ja Nikola Jokici duellis suutis avaveerandis paremat mängu näidata Jokici Nuggets, kes saavutas kaheksapunktilise edu. Teisel veerandil aga oli Mavericks taas mängus ning poolajaks oli tablool Nuggetsi kolmepunktiline eduseis.

Kolmanda veerandi keskel haaras aga Mavericks kodupubliku ees ohjadest ning saavutas otsustaval veerandil 13-punktilise edu, kuid tiitlikaitsja Nuggets jõudis minut enne mängu lõppu 102:102 viigini. Jamal Murray täpne kaugvise viis siis Denveri kolmega juhtima, kuid Doncic vastas järgmisel rünnakul külmavereliselt ja kohtumine oli taas viigis.

Denveri järgmine rünnak oli rabe, kuid pall jäi kuuma käega Murray kätte, kes viskas neljandal veerandil 12 punkti. Tagamehe keskpositsioonivise ei kukkunud ja Mavericks haaras lauapalli. Kyrie Irving sai palli 2,8 sekundiga ning tegi siis napilt kolmepunktijoone seest vasaku käega jooksva haagi, mis pidi minema üle Jokici väljasirutatud käe. Osav Irving ei eksinud ning Mavericks võitis 107:105 (30:34, 27:28, 26:18, 23:26).

Mõnevõrra üllatavalt kolmikduublit selles mängus ei sündinudki. Doncic lõpetas kohtumise 37 punkti, üheksa lauapalli ja kolme korvisööduga; Jokici arvele jäi 16 punkti, 11 lauapalli ja seitse resulatiivset söötu. Nuggetsi resultatiivseim oli 23 punkti visanud Murray, kangelaseks kerkinud Irving lõpetas 24 punkti, üheksa korvisöödu ja seitsme lauapalliga.

Loe rohkem:  Kriisa vigastas West Virginia kaotusega lõppenud mängus õlga | Korvpall

Kohtumise viimased viis ja pool minutit, Irvingu võiduvise alates 9.09:

20-aastane San Antonio Spursi liider Victor Wembanyama sai taaskord hakkama suurepärase partiiga, kui kostitas Brooklyn Netsi 33 punkti, 15 lauapalli, seitsme korvisöödu ja seitsme blokiga. Sarnase mänguga on NBA ajaloos saanud hakkama veel kolm meest: Kareem Abdul-Jabbar, Charles Barkley ja Joel Embiid. Spurs vajas koduväljakul Netsi vastu lisaaega, aga teenis 122:115 (25:29, 30:27, 25:27, 30:27, 12:5) võidu.

Milwaukee Bucks püstitas NBA rekordi, kui loopis koduväljakul Phoenix Sunsi vastu esimesel poolajal sisse lausa 18 kaugviset. Teisel poolajal hoog veidi rauges ning Bucks tabas lisaks veel kuus kolmest, jäädes omale kuuluvast NBA rekordist nelja tabamuse kaugusele.

Ilma Giannis Antetokounmpota mänginud Bucks alistas Sunsi 140:129 (39:36, 43:24, 27:34, 31:35). Damian Lillard tegi 31 punkti ja 16 resultatiivse sööduga kaksikduubli, Bobby Portis viskas samuti 31 punkti ning haaras kümme lauapalli. Sunsi eest oli resultatiivseim Bradley Beal 28 punktiga, aga nii Devin Booker kui Grayson Allen ületasid 20 punkti piiri.

Sarnaselt Mavericksile vajas võiduviset ka Miami Heat, kes tormas võõrsil Detroit Pistonsi vastu kolmandal veerandil 17 punktiga ette. Noor Pistons jõudis aga järgi ning Cade Cunningham viigistas kohtumise 43 sekundit enne lõpusireeni. Heat kaotas järgmisel rünnakul palli ja Cunninghamil oli võimalus mäng võita, kuid tema kaugvise ei tabanud.

Heat sai kuue sekundiga lauapalli ja Terry Rozier tõi palli üle väljaku ning leidis siis keskmängija Bam Adebayo, kelle kolmene leidis võrgu ning Heat teenis võõrsil 104:101 (21:23, 39:27, 19:26, 25:25) võidu.

Teised tulemused:
Washington Wizards – Boston Celtics 104:130
Orlando Magic – Toronto Raptors 111:96
Los Angeles Clippers – Atlanta Hawks 93:110.

Loe rohkem:  Korvpalli Euroopa meister suri 46-aastaselt | Korvpall

Kokkuvõttes võib öelda, et Mavericks suutis võita Nuggetsi tänu meisterlikule võiduviskele Irvingult. See mäng oli täis põnevust ja pinget ning pakkus korvpallisõpradele suurepärast meelelahutust. Mavericks näitas oma osavust ja meeskonnatööd ning suudab kindlasti edaspidi veel palju saavutada. Irvingu juhitud meeskond näitas tugevat sooritust ning kindlustas võidu, jättes endast suurepärase mulje. Eesti korvpallifännid võivad olla rahul sellega, mida nägid ning oodata põnevusega tulevaid mänge.