Venemaa kehtestab bensiini ekspordikeelu | Välismaa

2281995h70a6t24

Tere tulemast Eestisse! Täna võtame fookusesse Venemaa otsuse kehtestada bensiini ekspordikeeld, mis võib oluliselt mõjutada meie naaberriiki ja kogu maailma. See otsus toob kaasa mitmeid majanduslikke ja poliitilisi tagajärgi ning paneb meid mõtlema energiajulgeoleku olulisusest. Käimasolevad sündmused Venemaal mõjutavad ka meid siin Eestis ning on oluline olla kursis, kuidas see võib meid kõiki mõjutada. Tulemas on huvitavad ja pingelised ajad, mis panevad meid kõiki rohkem mõtlema meie regiooni ja maailma dünaamikast.

Venemaa peaminister Mihhail Mišustin kiitis heaks bensiini ekspordikeelu, mis algab 1. märtsil ja kestab pool aastat.

Venemaa asepeaminister Aleksandr Novak pöördus hiljuti Mišustini poole ettepanekuga kehtestada ajutine bensiini ekspordikeeld. Novak teatas 21. veebruaril, et peagi kasvab riigisisene nõudlus autokütuse järele. 

Keeld ei puuduta varem kokkulepitud tarneid Euraasia Majandusliidu riikidesse.

Venemaa on naftariik, kuid viimasel on riigis bensiini hind kerkinud. Venemaa kehtestas ka sügisel ajutised piirangud bensiini ja diislikütuse ekspordile, põhjendades seda vajadusega stabiliseerida siseturgu.

Kauplejad ütlesid toona, et kütuseturgu mõjutasid sellised tegurid nagu hooldus naftatöötlemistehastes, kitsaskohad raudteel ja rubla nõrkus, mis soodustab kütuseeksporti. Samal ajal kiireneb riigis inflatsioon. 

Kokkuvõtteks võib öelda, et Venemaa otsus kehtestada bensiini ekspordikeeld on tekitanud muret nii Eestis kui ka teistes välismaal. See võib mõjutada bensiini hinda ning varustatust kauplustes. Eesti peab jätkuvalt otsima alternatiivseid võimalusi bensiini importimiseks, et tagada oma kodanikele piisav varustatus ja stabiilne hind. Samuti tuleb jälgida olukorra arengut ning vajadusel rakendada meetmeid, et leevendada võimalikke negatiivseid mõjusid Venemaa otsusest.

Loe rohkem:  Meta lõpetab Austraalia väljaannetele uudiste eest maksmise | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga