Tere tulemast Eestisse! Täna võtame fookusesse Venemaa otsuse kehtestada bensiini ekspordikeeld, mis võib oluliselt mõjutada meie naaberriiki ja kogu maailma. See otsus toob kaasa mitmeid majanduslikke ja poliitilisi tagajärgi ning paneb meid mõtlema energiajulgeoleku olulisusest. Käimasolevad sündmused Venemaal mõjutavad ka meid siin Eestis ning on oluline olla kursis, kuidas see võib meid kõiki mõjutada. Tulemas on huvitavad ja pingelised ajad, mis panevad meid kõiki rohkem mõtlema meie regiooni ja maailma dünaamikast.
Venemaa peaminister Mihhail Mišustin kiitis heaks bensiini ekspordikeelu, mis algab 1. märtsil ja kestab pool aastat.
Venemaa asepeaminister Aleksandr Novak pöördus hiljuti Mišustini poole ettepanekuga kehtestada ajutine bensiini ekspordikeeld. Novak teatas 21. veebruaril, et peagi kasvab riigisisene nõudlus autokütuse järele.
Keeld ei puuduta varem kokkulepitud tarneid Euraasia Majandusliidu riikidesse.
Venemaa on naftariik, kuid viimasel on riigis bensiini hind kerkinud. Venemaa kehtestas ka sügisel ajutised piirangud bensiini ja diislikütuse ekspordile, põhjendades seda vajadusega stabiliseerida siseturgu.
Kauplejad ütlesid toona, et kütuseturgu mõjutasid sellised tegurid nagu hooldus naftatöötlemistehastes, kitsaskohad raudteel ja rubla nõrkus, mis soodustab kütuseeksporti. Samal ajal kiireneb riigis inflatsioon.
Kokkuvõtteks võib öelda, et Venemaa otsus kehtestada bensiini ekspordikeeld on tekitanud muret nii Eestis kui ka teistes välismaal. See võib mõjutada bensiini hinda ning varustatust kauplustes. Eesti peab jätkuvalt otsima alternatiivseid võimalusi bensiini importimiseks, et tagada oma kodanikele piisav varustatus ja stabiilne hind. Samuti tuleb jälgida olukorra arengut ning vajadusel rakendada meetmeid, et leevendada võimalikke negatiivseid mõjusid Venemaa otsusest.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus