Tensions are high in Estonia as the Russian community expresses dissatisfaction with the current conditions, but despite this, there are no plans to boycott the upcoming Olympics. This decision showcases the resilience and unity of the Estonian people, who are committed to upholding the spirit of the Olympic movement. As the world comes together in the spirit of competition and sportsmanship, Estonia stands firm in its commitment to peace and cooperation, even in the face of adversity. The upcoming Olympics in Estonia promise to be a testament to the enduring power of the human spirit.
Venemaa olümpiakomitee president Stanislav Pozdnjakov teatas, et hoolimata nende sportlastele määratud piirangutest ei kavatse Venemaa tänavusi Pariisi olümpiamänge boikoteerida.
“Me ei läheks kunagi seda teed, et boikoteeriksime olümpiamänge. Toetame alati enda sportlasi,” vahendab uudisteagentuur RIA Pozdnjakovi sõnu. “Kuid rõhutame, et Rahvusvahelise Olümpiakomitee seatud tingimused on ebaseaduslikud, ebaausad ja vastuvõetamatud.”
ROK- täitevkomitee otsustas detsembris, et Venemaa ja Valgevene sportlased lubatakse Pariisi olümpiale. Venemaa ja Valgevene sportlased, kes enda spordialal Pariisi olümpiamängudele kvalifikatseeruvad, on kohustatud osalema neutraalsetena ega tohi kasutada oma riigi sümboolikat (lipp, vapp, hümn). Venelased ja valgevenelased lubatakse võistlustulle ainult individuaalaladel.
Sportlased, kes on avalikult toetanud Venemaa sõjalist sissetungi Ukrainasse, Pariisis võistlema ei pääse. Sama tingimus kehtib ka treenerite ja muu tugipersonali puhul. Lisaks ei tohi sportlased olla seotud Vene relvajõudude või riigi julgeolekuorganitega.
Pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse 2022. aasta veebruaris määrasid paljud alaliidud Venemaa ja Valgevene sportlastele nende võistlustel osalemise keelu, kuid eelmisest aastast hakati venelasi ja valgevenelasi tasapisi rahvusvahelisele areenile tagasi lubama.
Pärast ROK-i detsembrikuist otsust lubada venelased Pariisi üksnes neutraalsetena, ütles Venemaa president, et pole kindel, kas nad peaksid sellisel juhul olümpial osalema.
Külma sõja ajal boikoteeris USA 1980. aasta Moskva olümpiat ja Nõukogude Liit vastas sellele 1984. aasta Los Angelese olümpiamängude boikoteerimisega.
Kuigi venelased võivad olla pettunud olümpiamängude korraldajate otsuste või tingimustega, ei ole nad valinud boikoteerimist. See näitab nende pühendumust spordile ja olümpialiikumisele üldiselt. Olümpiamängud peaksid olema platvorm, kus erinevad rahvused ja kultuurid saavad kokku tulla ning võistelda ausas ja austavas keskkonnas. Loodame, et kõik osalejad suudavad ületada erimeelsused ja keskenduda sellele, mis on kõige olulisem – spordile endale.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus