Balti spordijuhid: Venemaa ei tohiks osaleda Pariisi olümpia avatseremoonial | Olümpialiikumine

2308326h311at24

Tere tulemast Eestisse! Räägime täna olümpiamängudest ja Balti spordijuhtidest, kes seisavad kindlalt selle eest, et Venemaa ei osaleks Pariisi olümpiamängude avatseremoonial. See pole lihtsalt poliitiline otsus, vaid ka moraalne seisukoht, võttes arvesse Venemaa dopinguskandaale ja pettusi minevikus. Balti riigid seisavad ausa spordi põhimõtete eest ning usuvad, et kõik osalejad peaksid võistlema võrdsetes tingimustes. Liitudes nende seisukohaga, seisame tugevamana ausa ja puhta spordi eest kogu maailmas.

Eesti, Läti ja Leedu Olümpiakomiteed saatsid Rahvusvahelisele Olümpiakomiteele ühiskirja venelaste ja valgevenelaste 2024. aasta Pariisi olümpiamängudele lubamise osas.

Avaldame kirja täismahus:

Eesti, Läti ja Leedu rahvuslikud olümpiakomiteed ning meie spordikogukond on juba kaks aastat Ukraina territooriumil kestnud sõjast vapustatud.

Oleme jätkuvalt rahulolematud Rahvusvahelise Olümpiakomitee täitevkomitee otsusega lubada Venemaa ja Valgevene passiga individuaalsete neutraalsete sportlaste võistlemine 2024. aasta Pariisi olümpiamängudel.

Seisame kindlalt Balti riikide rahvuslike olümpiakomiteede varasemate seisukohtade eest ja oleme veendunud, et Venemaa ja Valgevene sportlased ei tohi mingil juhul osaleda Pariisi 2024. aasta olümpiamängude avatseremoonial.

Eesti Olümpiakomitee, Urmas Sõõrumaa
Läti Olümpiakomitee, Janis Buks
Leedu Olümpiakomitee, Daina Gudzineviciute

Kokkuvõttes võib öelda, et Balti spordijuhid on üksmeelselt vastu Venemaa osalemisele Pariisi olümpia avatseremoonial. Nad peavad seda õiglaseks karistuseks Venemaa spordi dopingu skandaali eest ning usuvad, et see on oluline samm ausa ja puhta olümpialiikumise tagamiseks. Venemaa peaks vastutama oma tegevuse tagajärgede eest ning järgima rahvusvahelisi reegleid ja norme. Balti spordijuhid loodavad, et olümpialiikumine jääb ausaks ja puhtaks ning et sellised skandaalid enam ei kordu.

Loe rohkem:  Pariisi olümpiamedalistid saavad kaasa tükikese Eiffeli tornist | Olümpialiikumine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga