Neil Young naasis pärast vaktsiinitüli Spotifysse | Välismaa

2308353h5f27t24

Neil Young on üks legendaarsemaid muusikuid maailmas, kelle muusika on paelunud miljoneid fänne üle kogu maailma. Hiljuti tõi ta endaga kaasa ka vaktsiinitüli, keeldudes lubamast oma muusikat voogedastusteenus Spotifys, kuna ei olnud rahul platvormi otsusega levitada koroonavaktsiini eitavaid saateid. Pärast pikka vaikust naasis Neil Young lõpuks Spotifysse ning tema otsus tekitas palju kõneainet nii tema fännide kui kriitikute seas üle maailma.

Kaks aastat tagasi lahkus muusik Neil Young voogedastusplatvormilt Spotify, kuna leidis, et populaarne saatejuht Joe Rogan levitas toona koroonavaktsiinide kohta valeinformatsiooni. Nüüd on legendaarne Kanada päritolu laulja-laulukirjutaja ja kitarrist Spotifys tagasi.

Young tõi Spotifysse tagasi oma muusikakataloogi, kuna Rogan sõlmis hiljuti firmaga 250 miljonit dollarit väärt lepingu. Lepingu raames hakkavad aga Rogani saated levima ka teistel platvormidel, vahendas The Times.  

“Apple ja Amazon hakkasid pakkuma sama libainformatsiooni, mille vastu olin Spotifys. Ma ei saa kõiki platvorme maha jätta, nagu Spotifyd, sest mu muusikal poleks siis voogesituse väljundit,” teatas Young. 

78-aastasel Youngil on ilmunud karjääri jooksul üle 40 stuudioalbumi. Ta alustas oma pikka ja edukat karjääri juba 1963. aastal. 

2022. aastal ilmus aga Youngi koduleheküljele avalik kiri, kus ta nõudis, et tema muusika võetaks Spotifyst maha, sest platvormil levitab valeinformatsiooni Rogan. Ta väitis siis, et Rogan levitab vaktsiinide kohta valeinfot ja võib nii põhjustada seda infot uskuvate inimeste surma.

Rogan lükkas toona Youngi süüdistused tagasi. 

“Ma pole kunagi proovinud saatega muud teha, kui lihtsalt inimestega rääkida. Ma ei tea, kas neil on õigus. Ma ei tea, sest ma pole arst. Ma ei ole teadlane, ma olen lihtsalt inimene, kes istub maha ja räägib inimestega juttu,” rääkis Rogan. 

Loe rohkem:  EL-i kliimaseire: soojenemine jäi mullu ülinapilt alla 1,5 kraadi | Välismaa

Young tuli Spotifysse tagasi ja hakkas kohe platvormi helikvaliteeti kritiseerima ning avaldas lootust, et Spotify parandab oma helikvaliteeti.

Spotify on varem Rogani saadete tõttu langenud ka aktivistide surve alla. Vasakpoolsed aktivistid väidavad, et Rogan levitab oma saates valeinformatsiooni ja kasutab poliitiliselt ebakorrektset kõnepruuki.

Rogani saade “The Joe Rogan Experience” on Spotify populaarseim saade. 

Kuigi Neil Young naasis Spotifysse pärast vaktsiinitüli lahendamist, on oluline märkida, et vaktsineerimise teema on endiselt äärmiselt tundlik ja vaidlus selle üle jätkub. Artistid ja muusikud kasutavad oma platvormi sageli selleks, et väljendada oma seisukohti ja veendumusi ning see võib kaasa tuua lahkarvamusi. Kuid oluline on mõista, et vaktsiinide teema on oluline rahvatervise küsimus ning kõik peaksid tegema informeeritud otsuseid, et kaitsta end ja teisi nakkushaiguste leviku eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga