Marek Reinaasa sõnul valetab Izmailova tema kohta | Eesti

2308341hf0bat24

Eesti poliitikas on alati olnud teravat vaidlust ja intriige ning viimane skandaal ei ole erand. Marek Reinaas on süüdistanud Yana Toom’i erakonna kaasliiget, Monika Izmailovat, valede levitamises tema kohta. See väide on tekitanud suurt vastuolu ja põnevust Eesti poliitikamaastikul. Kas Izmailova tõesti valetab või on see lihtsalt poliitiline mustamine? Üks asi on kindel – see skandaal on justkui tõeline draamasari, mis jätkab inimeste tähelepanu köitmist ja mõjutab kindlasti riigi poliitilist tulevikku.

Eesti 200 riigikogu fraktsiooni aseesimehe Marek Reinaasa sõnul ei vasta tõele Eesti 200 saadiku ja juhatuse liikme Züleyxa Izmailova väide, et just Reinaasa kaudu tuli erakonna meelemuutus meretuuleparkide toetamise osas. Samuti ei näe Reinaas rollikonflikti oma ärisidemetes Utilitase omaniku Kristjan Rahuga.

Züleyxa Izmailova väitis ERR-ile antud intervjuus, et erakonna Eesti 200 kannapööre meretuuleparkide toetamise osas tuli Marek Reinaasa poolt.

“Otsustusprotsessi läbipaistmatus on kandunud ka fraktsiooni. Konkreetne näide on meretuuleparkide vähempakkumise osas, kus me olime väga selgelt ühel arusaamisel ja järsku tuli Marek Reinaasa poolt otsus hoopiski teist teed minna,” rääkis Izmailova. 

Reinaasa sõnul ei viibinud ta koosolekul, kus meretuuleparkide küsimuse üle arutati. Sama on öelnud ka erakonna juht Margus Tsahkna.

“Sel hetkel või päeval, kus fraktsioon arutas energeetika küsimusi, sealhulgas ka siis nii-öelda tuuleparkide küsimusi, viibisin mina üldse lähetuses Brüsselis. Ma ei saanud seal koosolekul viibida ja mitte kuidagi selle koosoleku käiku mõjutada,” ütles Reinaas.

Ootab vabandust

Reinaasa sõnul Izmailova valetab tema kohta ning ta ootab Izmailovalt vabandust.

“Zuzu Izmailova väidab ka seda, et mina olevat olnud selles töögrupis, mis arutas energeetika küsimusi ja sealhulgas ka seda tuuleparkide küsimust. Ja ma ei oska mitte midagi muud öelda, kui seda, et ma ei ole kordagi ühelgi sellisel töögrupi koosolekul viibinud. Kui päris aus olla, siis Zuzu Izmailova räägib selgelt ebatõtt,” sõnas Reinaas.

Loe rohkem:  Kange alkoholi promillivaba sõsartoote reklaamile piirangud ei kehti | Eesti

“Ta on minu kohta meedias ja ka erakonna siselistis selgelt väitnud valet ja väga inimlik on see, kui sa seda teed, siis võiks selle eest vabandada. Ma arvan, et see on väga-väga inimlik ja mõistlik seisukoht,” lausus Reinaas.

Ta lisas, et Izmailovale pööratakse liiga palju tähelepanu. “Aga ma arvan, et Zuzu Izmailovale pööratakse natuke liiga palju tähelepanu. Ja tema kirjadele ja väidetele, sest enamus neist ikkagi ei vasta tõele,” ütles Reinaas.

Rollikonflikti ei näe

ERR küsis Reinaasalt, kas ühine osalus Utilitase omaniku Kristjan Rahuga pubis Hell Hunt tekitab meretuuleparkide toetamise valguses rollikonflikti. Utilitas on nimelt üks suuremaid meretuuleparkide arendajaid Eestis.

“Kristjan on mu koolivend ja Hella Hundi ettevõtmisega alustasime 20 aastat tagasi ja oleme selles ettevõtmises koos siiamaani,” vastas Reinaas.

Reinaasa sõnul on jabur otsida seoseid tema sidemetest Kristjan Rahuga ning ta jätkab ühise äriga.

“Ausalt öeldes 20 aastat tagasi, ma arvan, ei teadnud Kristjan ja ei teadnud ka mina, et üldse meretuulepargid maailmas on olemas. Sealt mingeid seoseid otsida on lihtsalt jabur. Ma ei näe ühtegi põhjust, miks ma ei peaks selle ettevõtmisega edasi toimetama,” sõnas Reinaas.

Hella Hunti pidava ettevõtte OÜ Hunt Kriimsilm käive oli 2022. aastal 1,2 miljonit eurot ja kasumisse jäädi 265 000 euroga. Mõlemale mehele, Marek Reinaasale ja Kristjan Rahule, kuulub ettevõttest 25 protsenti.

Kokkuvõttes võib öelda, et Marek Reinaasa süüdistused ja Izmailova vastuväited on tekitanud suure vastuolu ning segaduse avalikkuses. Kuni tõendid ei ole esitatud, jääb see vaid sõnade võitluseks. On oluline, et tõe selgitamiseks jätkuks aus ja objektiivne uurimine. Eesti ühiskonnas peaksid sellised olukorrad teenima õigluse ja aususe huve, mitte isiklikke huve või poliitilist propagandat. Loodame, et see olukord saab peagi lahenduse ning õiglus saab võidule.

Loe rohkem:  Otse kell 17.30: europarlamendi valimiste arutelud avab keskkonnadebatt | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga