Vene võimud ähvardavad matta Navalnõi vangla territooriumile | Välismaa

2274447haf9ct24

Estonia stands in solidarity with Alexei Navalny as Russian authorities threaten to bury him in a prison camp. The oppressive actions of the Russian government have sparked international outrage and raised concerns about human rights violations. As a neighboring country, Estonia condemns such blatant disregard for justice and calls for the immediate release of Navalny. In times like these, it is crucial for the international community to come together in support of those who fight for freedom and democracy. The world must not stay silent in the face of such injustice.

Vene võimud ähvardavad matta Aleksei Navalnõi vangla territooriumile, kui tema perekond ei nõustu kinniseid matuseid korraldama, ütles opositsioonipoliitiku pressiesindaja Kira Jarmõš.

Jarmõši sõnul olid võimud reede pärastlõunal helistanud Navalnõi emale ja esitanud talle ultimaatumi. Ljudmila Navalnajale anti kolm tundi, et nõustuda oma poega salaja mulda sängitama, ähvardades ta vastasel juhul matta vangilaagri territooriumile.

Pressiesindaja sõnul ei olnud Navalnaja nõus võimudega läbirääkimisi pidama, kuna neil pole volitusi otsustada, kuidas ja kuhu tema poeg maetakse.

“Ta nõuab, et järgitaks seadust, mille kohaselt on uurijad kohustatud surnukeha üle andma kahe päeva jooksul pärast surma põhjuse kindlakstegemist,” kirjutas Jarmõš sotsiaalvõrgustikus X.

Navalnaja allkirjastatud dokumentide kohaselt jõuab see tähtaeg kätte homme.

“Ta nõuab, et võimud lubaksid matuse- ja mälestusteenistuse korraldada tavapäraselt,” lisab Jarmõš.

Navalnõi suri eelmisel nädalal polaarjoone taguses Siberis vanglas. Jarmõš ütles neljapäeval, et Navalnõi emale näidatud aruande kohaselt oli surma põhjus loomulik.

Vene võimud pole aga Navalnõi surnukeha tema lähedastele üle andnud. Jarmõš on öelnud, et tema arvates püüab Venemaa režiim varjata opositsionääri surma tegelikku põhjust. Näiteks Jarmõš ja Navalnõi naine Julia Navalnaja on öelnud, et Navalnõi mõrvati.

Loe rohkem:  WSJ: kohtuasjad ainult suurendavad Trumpi toetust vabariiklaste seas | Välismaa

Navalnõi lähedased on öelnud, et Vene võimud kardavad opositsioonipoliitikut ka pärast tema surma ja keelduvad lubamast avalikke matuseid, millest võiks kujuneda toetusavaldus Navalnõi Putini-vastasele tegevusele.

Ljudmila Navalnaja ütles juba nädala algul, et võimud on teda survestanud poega salaja matma.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Vene võimude otsus matta Aleksei Navalnõi vangla territooriumile on äärmiselt kahetsusväärne ja näitab selget soovi vaigistada opositsiooni hääli. See tegu rikub inimõigusi ning õiglust ning tõstab esile autoritaarse režiimi murettekitava suhtumise poliitilistesse vangidesse. Rahvusvaheline kogukond peaks jälgima olukorda hoolikalt ja toetama Navalnõid ning kõiki teisi, kes seisavad demokraatia ja inimõiguste eest Venemaal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga