OTSEBLOGI | Põhja-Makedoonia võitis avapoolaja, Eesti hädas valesöötudega | Korvpalli Eesti koondis

2274444h8b22t24

Tere tulemast OTSEBLOGI-sse! Põhja-Makedoonia ja Eesti koondis on täna vastamisi põnevas korvpalli lahingus. Avapoolajal on Põhja-Makedoonia suutnud enda kasuks mängu juhtida, samal ajal kui Eesti on hädas valesöötudega. Kas Eesti suudab teisel poolajal oma mängu parandada ja tulla tagasi võitlusse või suudab Põhja-Makedoonia oma eduseisu hoida? Jääge meiega ja jälgige mängu arengut siin OTSEBLOGIs!

Täna Eesti aja järgi algusega kell 20.00 kohtuvad korvpalli Euroopa meistrivõistluste valiksarjas Põhja-Makedoonia ja Eesti. ERR-i spordiportaal hoiab lugejaid sündmuste käiguga kursis otseblogi vahendusel.

Mäng algas mõlemalt poolelt väga resultatiivse mänguga. Eesti oli ees 10:8, aga seejärel vastas Põhja-Makedoonia 8:0 spurdiga ja seis 16:10 püsis tablool täitsa mõnda aega. Siis aga sai esimesena kaane pealt Eesti, kes tegi 9:0 spurdi. Avaveerandi viimased punktid korjas aga kodumeeskond ja asus esimeseks pausiks juhtima 20:19.

Teisel veerandil oli Eestil jätkuvalt probleeme valesöötudega, aga esialgu püsis mäng tasakaalus. Põhja-Makedoonia sai aga seisult 33:32 kaheksa punkti järjest ja võitis esimese poolaja 43:36.

Põhja-Makedoonia – Eesti:

Eesti mängib H-valikgrupis koos Leedu, Poola ja Põhja-Makedooniaga. Neljaliikmelisest seltskonnast pääseb edasi kolm paremat, aga Poola kui finaalturniiri üks võõrustajatest on edasipääsu juba taganud ehk edestada tuleb Leedut või Põhja-Makedooniat.

Kuna Leedu, kes alistas neljapäeva õhtul kodus Poola 83:64, on valikgrupi eeldatav favoriit, siis on kohe esimene mäng Skopjes Eesti koondise jaoks äärmiselt oluline.

Eesti koosseisu kuuluvad Kristian Kullamäe, Kasper Suurorg, Märt Rosenthal, Joonas Riismaa, Mikk Jurkatamm, Janari Jõesaar, Sander Raieste, Artur Konontšuk, Siim-Sander Vene, Kaspar Treier, Kregor Hermet, Mihkel Kirves, Matthias Tass ja Maik-Kalev Kotsar.

Rahvuskoondise peatreener Jukka Toijala sõnul on esimeses valikaknas koondises mängijad, kes on tuttavad süsteemiga ning kelle tervis ja vorm lubab koondist esindada.

Loe rohkem:  Eesti korvpallikoondis alustas valiksarja raske võõrsilvõiduga | Korvpalli Eesti koondis

“Meil algab kolmas valiktsükkel ja valikusse kuuluvatest mängijatest on mõned olnud kaasas kõik tsüklid. Mängijate ring on suur, aga lõppvalikus olevatest mängijatest on kõik meile tuttavad ning pole kedagi, kes oleks esmakordselt koondises,” selgitas Toijala.

“Eks valikakendega ongi nii, et lõpuks me vaatame, kuidas mängijate tervis ja vorm on ning valime selle põhjal. Positiivne on, et me oleme täna jõudnud sellisesse seisu, kus meil on kahe meeskonna jagu mängijaid, kes on meie programmist läbi käinud ning kelle seast me valiku teeme.”

Kui 2017. aasta MM-valikturniiril sai Eesti koondis Põhja-Makedooniast kahel korral jagu, siis eelmises EM-valiksarjas saadi võit ja kaotus. Seejuures õnnestus vastased 2020. aasta veebruaris võõrsil üheksa punktiga alistada.

“Enesetunne on väga hea, tundub, et kutid on koondiseaknaks valmis,” rääkis Kotsar teisipäevasel treeningul ERR-ile. “Üle poole hooaja on juba selja taga ka, kõik on heas vormis, teevad kõvasti trenni ja läheme võitma. Peame oma mängu mängima, enda agressiivsuse maksma panema ja sundima vastast meie tempos mängima.”

Kuigi Eesti korvpallikoondis ei suutnud Põhja-Makedooniaga võidu võtta, on oluline märkida, et meeskond võitles lõpuni ning näitas head meeskonnatööd. Avapoolaeg võib olla olnud keeruline, kuid see ei tohiks varjutada meeskonna püüdlusi ja võimalusi tulevikus. Vigadest tuleb õppida ja järgmisteks mängudeks valmistuda paremini. Jääme lootusrikkalt ootama meeskonna tulevasi saavutusi ja usume, et Eesti korvpallikoondis suudab näidata oma tugevust ja võitu saavutada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga