Vene valimised käivad süütamiste ja karnevali saatel | Välismaa

2310762hb254t24

Tere tulemast Eesti, where the Russian elections are in full swing with a mix of fiery protests and festive celebrations. The streets are filled with passion and politics as citizens express their opinions through both peaceful demonstrations and lively parades. As the world watches, Estonia stands at the crossroads of democracy, witnessing the power of the people in action. Join us in this dynamic and ever-changing political landscape, where every vote and every voice holds immense significance. Experience the unique energy and spirit of the Russian elections in Estonia firsthand.

Venemaal reedel alanud presidendivalimiste hääletust, mille lääneriigid on juba ette ebademokraatlikuks kuulutanud, saadavad mitmesugused ekstsessid süütamistest kuni kostümeeritud tegelaste osalemiseni. Kui süütamisi võib pidada protestiks Vladimir Putini režiimi suhtes, siis maskeeritud inimeste saabumist saab tõlgendada nii toimuva naeruvääristamise või mõnel juhul ka patriotismi ilminguna.

Reutersi teatel visati süütevedelikuga pudel ühte Peterburi valimisjaoskonda:

Sotsiaalmeediakanalis X (endine Twitter) levisid videod valimiskabiinide süütamisest Moskva erinevates valimisjaoskondades:

Samuti kajastati X-is seda, kuidas süttis tuli valimiskast lähedal ühes Handi-Mansi autonoomses ringkonnas Kogalõmis asuvas jaoskonnas:

Ühes valimisjaoskonnas tehti ka pauku:

Videole jäi ka see, kuidas üks naine kallas Moskvas valimiskasti värvi:

Valimisbülletäänide värvimist kastis juhtus ka Sotšis ja Karatšai-Tšerkessias:

Teistsugust protesti võis reedel näha Tšehhi pealinnas Prahas, kus hääletama saabunud Vene kodanikud tulid saatkonna juurde täpselt keskpäevaks nagu Vene opositsioon on üles kutsunud, et näidata sellega Putini-vastaste hulka. Järjekorras seisis sadu inimesi:

Samas oli rohkesti ka teistsuguseid hääletajaid, kes korraldasid jaoskonnas kontserte, saabusid kohale kas Barbie, Potsataja (Tšeburaška), näärivana, Peeter Esimese, mõne muinasjutu- või multifilmitegelase kostüümis:

Reedest pühapäevani kestval hääletusel on Putini kõrval veel kolm kandidaati, kellest aga Vene liidrile konkurente ei nähta. Mitu opositsioonilisemate vaadetega kandidaati keskvalimiskomisjon kõrvaldas, väites, et nende kogutud toetajate allkirjad on võltsitud.

Loe rohkem:  Orpo: Soome piir Venemaaga jääb suletuks | Välismaa

Alates 2000. aastast Venemaad valitsenud Putin vormistab valimistega endale järgmise kuueaastase ametiaja.

Kokkuvõttes on oluline mõista, et Venemaa valimistel toimuvad süütamised ja karneval meeleavaldused on väljenduseks rahva rahulolematusest valitsusega. Need sündmused kutsuvad esile küsimusi demokraatia stabiilsuse kohta Venemaal ning näitavad, et poliitilised pinged on endiselt kõrged. Samas võib öelda, et sellised protestivormid võivad kaasa tuua ohtlikke tagajärgi, kui need muutuvad vägivaldseks. Seetõttu on oluline, et Venemaa valitsus kuulaks rahva häält ja püüaks lahendada probleeme rahumeelsel teel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga