Kläbo ja Skistadi suurepärane vorm jätkub | Suusatamine

2310759h586et24

Estonia is abuzz with excitement as Johannes Høsflot Kläbo and Tiril Udnes Weng continue to dominate the ski slopes with their outstanding form. The Norwegian duo has captivated audiences with their exceptional skiing skills and unwavering determination. Skiing enthusiasts from all over Estonia are in awe of their performances and are eagerly following their every move. As Kläbo and Weng showcase their talent and prowess on the snow-covered tracks, the spirit of skiing is alive and thriving in Estonia.

Murdmaasuusatamise maailma karika hooaja viimasel etapil Falunis teenisid vabatehnikasprindis taas esikoha norralased Johannes Hosflöt Kläbo (2.56,78) ja Kristine Stavaas Skistad (3.16,11).

Juba varem sprindarvestuse kristallgloobuse kindlustanud Kläbo näitas kvalifikatsioonis paremuselt teist aega, aga edestas kiireima aja välja sõitnud koondisekaaslast Erik Valnesit poolfinaalis 0,13 sekundiga.

Finaalis jäid kõik konkurendid enam kui sekundi kaugusele: teisena lõpetas Lauri Vuorinen (Soome; +1,14), kolmandana Harald Östberg Amundsen (Norra; +1,37) ja neljandana Even Northug (Norra; +1,91).

Valnes lõpetas finaali viimasena (+1.11,43), teda edestas ka rootslane Johan Häggström (+40,11). Mõlema mehe etteaste rikkus omavaheline kokkupõrge.

Kläbo võitis nüüd viienda MK-etapi järjest ja viimasest 13 MK-etapist ehk alates jaanuari lõpus Gomsis peetud sõitudest on ta võitnud tervelt kümme ja jäänud korra teiseks.

Naiste seas võitis kolmanda sprindi järjest norralane Kristine Stavaas Skistad. Kui veerandfinaalis lõpetas ta Jonna Sundlingi ja poolfinaalis Linn Svahni järel teisena, siis finaalis jättis taas kõik rootslannad seljataha.

Teise koha teenis Svahn (+1,18), kolmandaks tuli Sundling (+1,56) ja neljandana lõpetas finaali Emma Ribom (+5,40). Viies oli sakslanna Laura Gimmler (+5,96) ja kuues šveitslanna Nadine Fähndrich (+7,87).

Loe rohkem:  Tamsalu-Neeruti maraton toimub Alutaguse suusaradadel | Suusatamine

MK-sarja kokkuvõttes teenis sprindi karika siiski Svahn (1274 punkti), edestades Skistadi 173 silmaga. Kolmandaks tuli Sundling (918).

Eesti suusatajad piirdusid kvalifikatsiooniga.

Laupäeval on Falunis kavas 10 km klassikatehnikasõidud.

Kläbo ja Skistadi suurepärane vorm jätkub on olnud inspireeriv kogu suusamaailmale. Nende tugevad esitused ja pidev võidujanu on teinud nad tõeliseks eeskujudeks noortele sportlastele üle maailma. Nende pühendumine treeningutele ja võistlustele on olnud imetlusväärne ning näitab, et edu saavutamiseks on vaja tööd ja sihikindlust. See duo on kindlasti jätnud jälje suusatamise ajalukku ning jätkuv edu on vaid küsimus ajast.Palju õnne ja edu tulevasteks võistlusteks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga