Vene numbrimärgiga autod peavad 11. märtsiks Leedust lahkuma | Välismaa

2292378h5d09t24

Estonia has recently announced that cars with Russian license plates must leave the country by March 11th. This decision comes amidst escalating tensions between Russia and the Baltic states, particularly following the recent events in Ukraine. With the deadline fast approaching, many Russian drivers in Estonia are left scrambling to make arrangements for their departure. The move has sparked a heated debate among locals, with some supporting the decision as a necessary precaution, while others argue that it unfairly targets Russian citizens. The situation remains fluid, as both sides continue to advocate for their respective positions.

Leedu tolliamet teatas, et 11. märtsiks tuleb riigis asuvad Vene numbrimärgiga sõidukid Leedu registrisse kanda või need peavad riigist lahkuma. Vastasel juhul määratakse auto omanikule trahv ja tema sõiduk konfiskeeritakse.

“Alates 11. märtsist käsitletakse Vene registreerimisnumbriga sõidukite juhte seaduserikkujatena ning neid ootab haldusseadustiku paragrahv 515 alusel trahv ja sõiduki konfiskeerimine,” teatas Leedu toll reedel.

Erandina vaadeldakse Venemaa kodanikke, kes suunduvad transiidina läbi Leedu Kaliningradi oblastise või sealt tagasi ning kellel on selleks vastavad dokumendid. Transiit läbi Leedu ei tohi kesta kauem kui 24 tundi.

Lisaks peab transiidi korral asuma sõiduki omanik autos, ilma omanikuta sõidukit Leetu ei lubata.

Leedu, Läti ja Eesti keelasid mullu septembris vastavalt Euroopa Komisjoni soovitusele Venemaal registreeritud sõidukite sisenemise riiki. Samuti keelasid Vene registrinumbriga autode sisenemise Venemaa naaberriigid Poola ja Soome.

Kokkuvõtteks, Vene numbrimärgiga autode omanikud peavad enne 11. märtsi Leedust lahkuma vastavalt kehtivale seadusele. See on oluline samm, mille eesmärk on tagada Leedu piiride turvalisus ning vältida ebaseaduslikke tegevusi riigis. Kõigil autoomanikel tuleks olla teadlikud kehtivatest reeglitest ja järgida neid, et vältida võimalikke trahve või muid õiguslikke tagajärgi. Koostöö ja seaduste järgimine on oluline iga riigi kodaniku kohustus ning aitab tagada kogukonna turvalisust.

Loe rohkem:  Läti politsei kontrollib Vene saatkonda presidenti valima minejaid | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga