Keldo: uus justiitsminister saab ametivande anda ülejärgmisel nädalal | Eesti

2192290hc6aat24

Eesti võtab vastu uue justiitsministri, keldondiseks kutsutud ametniku, kes annab ametivande järgmisel nädalal. Keldo toob endaga kaasa värsked ideed ja uuendusmeelsuse, mis lubavad muuta Eesti õigussüsteemi tõhusamaks ja kaasaegsemaks. Tema ametisse astumine on kahtlemata oluline samm riigi arengus ning loob lootust parema tuleviku ja õigluse suunas. Justiitsminister keldo on valmis võtma vastutuse ja juhtima Eesti õigussüsteemi uuele tasemele.

Reformierakonna fraktsiooni esimees Erkki Keldo ütles, et peaminister Kaja Kallas käib avalikkusele uue justiitsministri nime välja ilmselt järgmisel nädalal ning uus minister saab riigikogu ees ametivande anda ülejärgmisel nädalal.

Keldo ütles ERR-ile, et Kallas on sel nädalal viibinud välisvisiitidel ning ei ole leidnud aga justiitsministri kandidaadi temaga tegelemiseks, ta saabub tagasi Eestisse reedel.

Keldo rääkis, et uus kandidaat saab ametivande riigikogu ees anda ülejärgmisel nädalal, sest järgmine nädal on riigikogus istungitevaba.

Kolmapäeval toimub Reformierakonna juhatuse koosolek, kus arutatakse Euroopa Parlamendi valimiste programmiga seatud teemasid ning kus Kallas osaleb videosilla vahendusel, ent kus justiitsministri kandidaadist ei räägita.

Justiitsministrikandidaadi teatamiseks kutsub Kallas Keldo sõnul kokku eraldi juhatuse koosoleku kas selle nädala lõpus või uue nädala alguses.

Keldo ei soovinud spekuleerida, kellel võiks olla võimalus saada uueks justiitsministriks. “Fraktsiooni sees on inimesi, kes võiks sobida. On võimalik ka, et Kallas toob kedagi väljastpoolt. Ma ei soovi sel teemal väga spekuleerida,” sõnas Keldo.

Kalle Laanet on teatanud, et läheb tööle riigikokku, kuhu ta Hiiu-, Lääne-, ja Saaremaa valimisringkonnas 4347 häälega valiti. Selle tõttu peab riigikogust lahkuma Urve Tiidus.

Keldo kui uus justiitsminister on olnud hoolega ettevalmistunud ja valmis ametivande andma ülejärgmisel nädalal. Tema valimine on tähtis samm Eesti õigussüsteemi tugevdamisel ja õigluse tagamisel. Keldo on näidanud end kui kompetentne ja pühendunud poliitik, kelle eesmärgiks on luua õiglasem ja efektiivsem justiitsministeerium. Tema ametisse asumine toob kaasa uusi võimalusi ja väljavaateid, ning loodame, et tema juhtimisel jätkub Eesti õigussüsteemi areng õiges suunas.

Loe rohkem:  Viie maakonna kõrvalteedel on libeduse tõttu erihoolderežiim | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga