Otse: Sotsiaaldemokraadid valisid juhi, aseesimehed ja juhatuse | Eesti

2311176hefadt28

Estonia’s political landscape has shifted with the recent election of new leaders within the Social Democratic Party. With the selection of a new chairman, vice-chairs, and board members, the party is poised for a fresh direction and renewed energy. The choices made by the members will undoubtedly have a significant impact on the party’s policies and future direction. As Estonia continues to navigate through challenging times, the decisions made by the Social Democrats will be closely watched by both supporters and critics alike.

Paide muusika- ja teatrimajas toimub laupäeval sotsiaaldemokraatliku erakonna üldkogu, kus partei kinnitab Euroopa Parlamendi valimiste valimisnimekirja ja valimisprogrammi. Erakonna esimeheks valiti taas Lauri Läänemets.

Üldkogu valis laupäeval ka kaheks järgmiseks aastaks esimeheks tagasi Lauri Läänemetsa. Läänemets sai 259 häält, tema vastaskandidaat Tanel Talve sai 45 häält. Välja jagati 314 sedelit, valimikastidesse jõudis 311 sedelit, millest seitse olid kehtetud.

Aseesimesteks valis üldkogu Anti Allase, Jevgeni Ossinovski, Lauri Paeveeri, Tanel Kiige ja Riina Sikkuti.

Juhatusse valiti Anto Liivat, Eduard Odinets, Eiki Nestor, Helmen Kütt, Jaak Aab, Katri Raik, Madis Kallas, Marina Kaljurand, Maris Neeno, Maris Sild ja Priit Lomp.

Läänemets rääkis enne üldkogu algust ERR-ile, et tema peamine sõnum, mis puudutab Eesti julgeolekut, on see, et Eesti julgeolekut ei taga ainult soomustehnika ja relvad. “Eesti on väikene riik ja et me ei julgeolek oleks tagatud, tähendab see seda, et mitte kedagi ei tohi maha jätta, et kõik inimesed peavad tundma Eestis, et nad on vajalikud, kõik inimesed peavad olema valmis Eesti eest välja astuma,” sõnas ta.

Läänemets märkis, et SDE on ainukene valitsuserakond, kellel on toetus pärast valitsusse minekut tõusnud ja uue taseme saavutanud.

Loe rohkem:  Ministeerium tahab muuta juurdepääsu kohtumenetluse andmetele | Eesti

2311176hefadt28

Üldkogu ajakava:

11.00 Päevakorra ja tööorganite kinnitamine

11.15 Erakonna esimehe kõne

12.00 Erakonna auesimehe kõne

12.40 Erakonna esimehe valimistulemuste kinnitamine

13.50 Aseesimeeste valimistulemuste kinnitamine

15.30 Tervitused ja sõnavõtud

16.30 Juhatuse ja toimkondade valimistulemuste tutvustamine ja kinnitamine

16.55 Euroopa Parlamendi valimiste programmi kinnitamine

17.20 Euroopa Parlamendi valimisnimekirja kinnitamine

17.35 Euroopa Parlamendi valimiste esinumbri kõne

Kokkuvõttes on selge, et sotsiaaldemokraadid Eestis on teinud olulisi otsuseid, valides uue juhi, aseesimehed ja juhatuse. Nende valikud näitavad nende pühendumust erakonna tugevdamisele ja arengule. Uue juhi juhtimisel on lootust, et erakond saab edukalt jätkata oma poliitilist teekonda ja teenida Eesti rahvast veelgi paremini. On põnev näha, kuidas need uued juhid suudavad erakonda juhtida ja milliseid muutusi nad ellu viivad. Jääme huviga ootama, kuidas sotsiaaldemokraatide uus juhtkond suudab oma lubadustega kaasas käia ja Eestile kasu tuua.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga