Vastast rünnanud Itaalia kõrgliigaklubi peatreener sai ametist priiks | Jalgpall

2303265h26d8t24

Eile Eestis aset leidnud sündmus pani kogu jalgpallimaailma pead pööritama, kui Itaalia kõrgliigaklubi peatreener vabastati ametist pärast vastast süüdistust rünnaku korraldamises. Skandaalse juhtumi tagajärjel on jätkuvalt arutelu ja ebakindlus spordimaailmas. Kas sellised käitumised on vastuvõetavad ja millised tagajärjed see võib kaasa tuua treeneri karjäärile? See on vaid üks näide sellest, kuidas spordimaailm on täis üllatusi ja intriige.

Itaalia jalgpalli kõrgliigas palliv Lecce klubi loobus peatreener Roberto D’Aversa teenetest pärast seda, kui viimane lõi vastasvõistkonna ründajat peaga.

Intsident leidis aset pühapäeval pärast Lecce ja Verona Hellase mängu, mille Lecce koduseinte toest hoolimata 0:1 kaotas.

Vastaste mängija peale frustreerunud D’Aversa koksas prantslast Thomas Henryt pärast lõpuvilet peaga rindu. Kohtunik näitas juhtumi järel mõlemale punast kaarti.

Pärast mängu tunnistas, et D’Aversa, et tema käitumine oli vale ja esmaspäeval otsustas Lecce suvel meeskonna etteotsa asunud juhendaja teenetest loobuda.

Lecce asub Itaalia kõrgliigas 28 mängust kogud 25 punktiga 20 meeskonna konkurentsis 15. kohal ehk viimased kaks kohtumist kaotanud tiimi lahutab väljalangemisjoonest vaid üks punkt. Teise võidu järjest saanud Verona tõusis 26 punkti peale.

Itaalia kõrgliiga suveräänne liider on 75 punktiga Milano Inter, kes sai laupäeval võõrsil jagu Bolognast 1:0. Lähimatel jälitajatel ehk AC Milanil ega Torino Juventusel pole isegi 60 silma koos.

Kokkuvõttes on oluline märkida, et vastast rünnanud Itaalia kõrgliigaklubi peatreeneri vallandamine on oluline samm võitluses spordivägivalla vastu. Sellised juhtumid ei tohiks saada tolerantsust spordimaailmas. Klubi otsus kaitsta oma mainet ja väärtusi on oluline sõnum kõigile spordivaldkonnas tegutsevatele isikutele ning peaks innustama teisi klubisid järgima nende eeskuju. Kui tahame edendada tervet ja turvalist spordikultuuri, peame olema valmis võtma vastutust ja seisma vastu igasugusele vägivallale ja ebaõiglusele.

Loe rohkem:  Salah päästis lõpuminutitel Egiptusele viigipunkti, Ghana sai šokk-kaotuse | Jalgpall

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga