Vasakpopulist George Galloway sai järelvalimistega Briti parlamenti | Välismaa

2289504ha442t24

Eile õhtul teatasid välisajakirjanduse kajastused, et vasakpopulistlik poliitik George Galloway on võitnud järelvalimised ja naaseb Briti parlamenti. Galloway on tuntud oma teravate seisukohtade ja karismaatilise esinemisstiili poolest ning tema tagasitulek on tekitanud palju kõneainet nii Ühendkuningriigis kui ka välismaal. Kas see toob kaasa poliitilise muutuse või tekitab veelgi rohkem vastuolusid, jääb näha, kuid üks on kindel – Galloway järelvalimised on muutnud poliitilist maastikku.

Vasakpoolse Briti Töölispartei (WPB) juht George Galloway, kes kasutas kaootilistel järelvalimistel osavalt ära Iisraeli-Hamasi sõja kaarti, valiti reedel parlamenti.

Gallowayst sai esmakordselt parlamendiliige 1987. aastal kuni 2010. aastani, seejärel oli ta taas parlamendis aastatel 2012-2015. Nüüd naaseb ta alamkotta Rochdale’i esindajana.

Valimiste eel võttis suurim opositsioonierakond Tööpartei oma kandidaadi Azhar Ali tagasi, sest too oli levitanud vandenõuteooriat, et Iisrael lasi Hamasil 7. oktoobri rünnaku läbi viia.

Galloway valimiskampaania Põhja-Inglismaal Rochdale’is, mille elanikest on 30 protsenti moslemid, keskendus Gaza konfliktile.

“Keir Starmer, see on Gaza eest,” ütles pisipartei juht võidukõnes Tööpartei liidri poole pöördudes. “Te maksite ja maksate veelgi kõrget hinda oma rolli eest okupeeritud Palestiinas Gaza sektoris toimuva katastroofi võimaldamise, julgustamise ja kinnimätsimise eest,” lisas ta.

Tööpartei pressiesindaja ütles: “Meil on väga kahju, et Tööpartei ei suutnud neil järelvalimistel kandidaati välja panna ja me vabandame Rochdale’i rahva ees. George Galloway võitis ainult seetõttu, et Tööpartei ei kandideerinud.”

“George Gallowayd huvitab üksnes viha ja lahkhelide tekitamine. Parlamendiliikmena on ta meie kogukondades ja avalikkuses hävitav jõud,” lisas pressiesindaja.

Galloway sai rahvusvaheliselt tuntuks 2005. aastal, kui ta kutsuti USA senatisse Iraagi asjus tunnistust andma. USA senati komitee süüdistas siis Gallowayd Saddam Husseini valitsuselt pistisevõtmises. Varem töötas Galloway veel ka Venemaa riigimeedia heaks.

Loe rohkem:  Saksa vasakäärmuslik rühmitus võttis omaks Tesla tehase saboteerimise | Välismaa

Kokkuvõttes võib öelda, et vasakpopulist George Galloway naaseb Briti parlamenti järelvalimistel edukalt. Tema võidud näitavad, et poliitilised liikumised ja ideoloogiad võivad endiselt leida kaasatust ja toetust rahva seas. Galloway selge sõnum ja aktiivne kampaaniastrateegia mängisid olulist rolli tema valimisvõidus. See sündmus on selge märk briti poliitilise maastiku muutumisest ning võib kajastada suuremat trendi vasakpopulistlike liikumiste tugevnemisest üle maailma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga